Іран на кілька місяців заборонив майнінг криптовалют

Іран на кілька місяців заборонив майнінг криптовалют

Заборона набуває чинності негайно і діятиме до 22 вересня

Іран на кілька місяців заборонив майнінг криптовалют
фото www.flickr.com/photos/cryptodemystified/40858992071

Іран заборонив видобуток криптовалют, таких як біткойн, напередодні сезону пікового попиту на електроенергію. Як повідомляє Bloomberg, влада вдалась до цього кроку після того, як різке споживання призвело до відключень електроенергії в великих містах.

Заборона набуває чинності негайно і триватиме до 22 вересня, заявив президент Хасан Рухані. Він додав, що близько 85% нинішньої діяльності з криптомайнінгу в країні здійснювалося без ліцензій.

За даними аналітичної компанії Elliptic, субсидовані ціни на електроенергію і економічні санкції, що обмежують доступ до іноземної валюти, зробили Іран важливою базою для видобутку криптовалют.

У відключеннях електроенергії іранські чиновники звинуватили криптолихоманку, зростання виробництва і посуху, яка привела до скорочення вироблення гідроелектроенергії.

Нагадаємо: наразі Іран веде переговори з США та іншими світовими державами про відновлення ядерної угоди 2015 року, яка послабить санкції і дозволить іноземним компаніям надавати необхідні інвестиції в інфраструктуру країни.

Як повідомлялось, китайська область Внутрішня Монголія запропонувала заходи, спрямовані на поступове викорінення майнінгу криптовалютна своїй території. На Китай припадає близько 65% світового видобутку біткойнів. На Внутрішню Монголію приходиться близько 8% хешрейта біткойну, що перевищує частку США (7,24%).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті