Нідерландський суд зобов’язав Shell скоротити викиди вуглецю на 45% до 2030 року

Нідерландський суд зобов’язав Shell скоротити викиди вуглецю на 45% до 2030 року

Нафтогігант оскаржуватиме це рішення

Нідерландський суд зобов’язав Shell скоротити викиди вуглецю на 45% до 2030 року
фото www.flickr.com/photos/evelynkanter/5145790988

Суду Нідерландах ухвалив, що нафтовий гігант Royal Dutch Shell має скоротити викиди вуглецю на 45% до 2030 року в порівнянні з рівнями 2019 року. Як повідомляє CNBC, сама компанія планувала знизити викиди на 20% до вказаного року.

Нинішня кліматична стратегія Shell свідчить, що до 2050 року компанія прагне стати бізнесом з нульовими викидами, а до 2035 року компанія поставила за мету скоротити викиди CO2 на 45%.

Представник Shell сказав, що компанія «повністю розраховує оскаржити сьогоднішнє рішення суду».

«Ми інвестуємо мільярди доларів в низьковуглецеву енергію, включаючи зарядку електромобілів, водень, відновлювані джерела енергії і біопаливо», – сказав нафтогіганта. – Ми хочемо збільшити попит на ці продукти і ще швидше розширити наш новий енергетичний бізнес».

Нагадаємо: позов проти Shell подали у квітні 2019 року сім груп активістів, в тому числі «Друзі Землі» (Friends of the Earth) та Greenpeace, від імені 17 200 громадян Нідерландів. Активісти обвинуватили Shell у тому, що бізнес-модель компанії «ставить під загрозу права і життя людини», створюючи загрозу цілям, викладеним в Паризькій угоді.

Роджер Кокс, адвокат екологічних активістів, які беруть участь в цій справі, заявив, що це рішення стало «поворотним моментом в історії» і може мати серйозні наслідки для інших великих забруднювачів.

Тим часом Сара Шоу, координатор міжнародної програми «Друзі Землі» по кліматичної справедливості і енергії, заявила, що організація сподівається, що вердикт «викличе хвилю кліматичних судових розглядів проти великих забруднювачів, щоб змусити їх припинити видобуток і спалювання викопного палива».

Марк ван Баал, засновник голландської групи Follow This, повідомив CNBC, що рішення судді показує, що «Big Oil більше не може ігнорувати вирішальну роль, яку вона має відігравати в боротьбі зі зміною клімату».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті