General Electric розробляє глибоководні плавучі вітрогенератори

General Electric розробляє глибоководні плавучі вітрогенератори

GE поставила перед собою завдання розробити плавучий варіант гігантської Halide-X

General Electric розробляє глибоководні плавучі вітрогенератори
фото DR

Офшорні вітрові електростанції набирають все більшої ваги у відновлюваній енергетиці. Але будувати вітропарки поблизу узбережжя не завжди вигідно – вони можуть перешкоджати судноплавству, рибальству і фауні. General Electric збирається вирішити цю проблему і розробити величезні вітрові турбіни, які зможуть працювати на великих глибинах. Для цього будуть використовуватися інноваційні напівзаглибні плавучі платформи, яким будуть не страшні ніякі хвилі, пише HighTech Plus.

Плавучі турбіни вже з'являються у вітроенергетиці, але GE поставила перед собою непросте завдання розробити плавучий варіант гігантської Halide-X. Для цього вона залучила до співпраці конструкторське бюро Glosten і організувала спільне підприємство.

Морські вітрові турбіни зазвичай кріпляться до дна сталевими або бетонними палями. Плавучі – довгими тросами. Спільне підприємство розробляє рішення, яке дозволить використовувати технологію напівзаглибленої підстави з натяжним якірним кріпленням, запропоновану Glosten.

До завдань GE входить розробка контрольних систем для корекції натягу тросів, щоб турбіни зберігали стійкість в бурхливих хвилях.

Така технологія дозволить знизити масу турбіни на 35% порівняно з сучасними аналогами. Глибоководні станції зможуть генерувати для США понад 7000 ТВт * год на рік, майже вдвічі більше, ніж щорічна потреба країни в електриці.

У 2018 році GE Renewable Energy представила найвищу в світі турбіну Halide-X на 12 МВт. Вона височіє на 260 метрів з трьома найдовшими лопатями, які коли-небудь встановлювали на морські вітрогенератори. У грудня 2019 прототип був встановлений в роттердамському порту Маасвлакте, в Нідерландах. В роботі вже наступна версія Halide-X на 14 МВт.

Ці вітряки будуть розміщені на найбільшій офшорній електростанції Dogger Bank біля берегів Англії, а також стануть виробляти електрику в складі майбутнього вітропарку Vineyard Wind на 800 МВт, який планують розмістити біля берегів Массачусетсу.

Як повідомлялося, хімічний гігант BASF та RWE збудують морський вітропарк за майже $5 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло