Total не виплатить дивіденди на своєму об’єкті в Бірмі, щоб позбавити військову хунту доходів

Total не виплатить дивіденди на своєму об’єкті в Бірмі, щоб позбавити військову хунту доходів

Правозахисники вимагали від Total припинити місцеві виплати, які де-факто тепер є фінансовою підтримкою хунти

Total не виплатить дивіденди на своєму об’єкті в Бірмі, щоб позбавити військову хунту доходів
фото DR

Французька нафтогазова компанія Total оголосила про припинення виплати дивідендів акціонерам підконтрольного їй газопроводу в Бірмі (М'янмі). Таким чином втратить джерело доходів бірманська держкомпанія MOGE, контрольована військовим, які захопили владу чотири місяці тому, пише RFI.

 Правозахисники вимагали від Total «припинити фінансувати військову хунту», чиї масштабні репресії привели до загибелі не менше 800 чоловік. У своїй заяві група Total «засудила насильство і порушення прав людини» в Бірмі.

Про рішення позбавити бірманських військових фінансових надходжень Total повідомила 26 травня. Рішення затвердили збори акціонерів бірманського газопроводу ще 12 травня. Йдеться про газопровід, по якому газ, що видобувається Total з морського родовища Ядана, постачається на кордон із Таїландом.

Власником газопроводу є консорціум MGTC (Moattama Gas Transportation Company Limited), в якому французам належить найбільший пакет акцій (31,24%).

Другий акціонер – американський Chevron (28,26%). 25,5% акцій належить таїландській компанії PTTEP.

І ще 15%-м пакетом володіє держкомпанія Бірми Myanmar Oil and Gas Enterprise (MOGE), яку контролює військове командування Бірми.

У заяві Total уточнюється, що пропозиція призупинити виплату дивідендів була спільною ініціативою найбільших акціонерів газопроводу – французів і американців.

В Total також відзначають, що продовжать видобуток газу на родовищі Ядана, оскільки цей газ використовується при виробництві електроенергії, необхідної населенню Бірми і Таїланду.

Після військового перевороту в Бірмі 1 лютого правозахисники вимагали від компанії Total, яка працює в країні з 1992 року, припинити місцеві виплати, які де-факто є фінансовою підтримкою хунти.

Дивіденди, які тепер втратила підконтрольна військовим бірманська держкомпанія, складають 10% загальної суми виплат в бюджет Бірми, пов'язаних з роботою Total в цій країні.

У 2020 році компанія Total заплатила в бюджет Бірми податків і зборів на $37 млн. А також поставила країні газу на $138 млн в якості оплати за права на газовидобуток.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті