Активи страховиків зменшилися на 1% у першому кварталі – НБУ

Активи страховиків зменшилися на 1% у першому кварталі – НБУ

Обсяг премій на ринку ризикового страхування й страхування життя зріс на 6%

Активи страховиків зменшилися на 1% у першому кварталі – НБУ
Фото: bank.gov.ua

Активи страховиків зменшилися на 1% у першому кварталі 2021 року проти четвертого кварталу 2020. Про це йдеться в огляді небанківського фінансового сектору Національного банку (НБУ).

Обсяг премій на ринку ризикового страхування й страхування життя зріс на 6% у річному вимірі. Сегмент страхування життя у першому кварталі був прибутковим. Втім, показники рентабельності знизилися у порівнянні з першим кварталом 2020 року через зростання адміністративних витрат.

Прибутки та рентабельність ризикових страховиків були близькими до нуля. В НБУ пояснили, що на їхню операційну ефективність негативно впливає надмірна частка операційних витрат – близько 70% чистих страхових премій.

Коефіцієнти збитковості за квартал у річному вимірі становлять 47% для обов’язкових та 41% для добровільних видів страхування.

Зазначається, що кількість страховиків-порушників вимог регулятора до платоспроможності залишається суттєвою. Станом на 1 квітня 2021 року 44 страховики-ліцензіати не виконували норматив платоспроможності та достатності капіталу або ризиковості активів.

Раніше в НБУ повідомили, що кількість страхових компаній за останні 11 місяців зменшилася на 24 компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті