В Україні подорожчала сільськогосподарська земля

В Україні подорожчала сільськогосподарська земля

Найбільший розмір орендної плати спостерігається у центральних областях України

В Україні подорожчала сільськогосподарська земля
Фото: Jenny K/Pexels

Орендна плата за сільськогосподарські землі в Україні у 2020 році зросла в середньому на 6,5% та становить 3378 грн за гектар. Про це повідомляє agronews.ua з посиланням на повідомлення асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Як зазначається, в деяких областях середній розмір річної орендної плати становить понад 15% нормативної грошової оцінки земель (НГО).

За словами експерта із земельних питань УКАБ Елліни Юрченко, збільшення розміру орендної плати за землі с/г призначення у 2020 році спостерігається на всій території України.

«Така тенденція підвищення орендної плати спостерігається останні декілька років. Спочатку конкуренція між аграріями змушувала збільшувати відсоток орендної плати в договорах. Наступний поштовх для зростання орендної плати був у 2018 році. Тоді була проведена Всеукраїнська нормативна грошова оцінка сільськогосподарських земель, хоча в деяких регіонах вона в результаті перерахунку дещо знизилась. Саме у відсотках від НГО землі в договорах визначається розмір орендної плати. Щоб зменшити ризики коливання розміру орендної плати та забезпечити фінансове планування аграрних підприємств, в договорах оренди землі приватної власності почали відходити від визначення орендної плати у відсотках від НГО. Подальше збільшення орендної плати за землю у 2020 році пояснюється активним проведенням земельної реформи та очікуваним відкриттям ринку землі», – розповідає Юрченко.

На сьогодні найбільший розмір орендної плати спостерігається у центральних областях України. Найбільше зростання у відсотковому співвідношення орендної плати у 2020 році у порівнянні до 2019 року відбулося у Чернігівській області – на 19%. Один із найбільших розмірів орендної плати – у Вінницькій області. Проте у 2020 році орендна плата у цьому регіоні майже не зросла у порівнянні з 2019 роком. Нижчий розмір орендної плати у південних та східних областях.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло