Сезонний дефіцит необробленої деревини викликав зростання цін до 350%

Сезонний дефіцит необробленої деревини викликав зростання цін до 350%

Результати свідчать про зростання інтересу учасників ринку до електронних аукціонів з продажу деревини, що заготовляється лісгоспами

Сезонний дефіцит необробленої деревини викликав зростання цін до 350%
Фото: Paula/Pexels

«Українська енергетична біржа» (УЕБ) провела квартальний аукціон з продажу необробленої деревини заготівлі 3 кварталу 2021 року лісовими господарствами Київського обласного управління та управління по м. Києву – зростання цін на аукціоні становило 300-350%. Про це повідомляється на сайті біржі.

На продаж були виставлені лісоматеріали як хвойних, так і листяних порід різної довжини та діаметра. Загалом понад 2 500 лотів. За підсумками аукціону реалізовано понад 159 000 кубометрів деревини на загальну суму 250 млн грн, що становить 99% від запропонованого обсягу. Зростання цін в результаті конкурентної боротьби склало 300-350%, а рекордне збільшення ціни учасниками – 340 кроків.

Найбільший обсяг продажу склала сосна звичайна, де спостерігалася найбільша конкуренція за лоти, також реалізовувались дуб, ясен, клен, граб, в’яз, береза. Загалом в аукціоні за перемогу змагались більше ніж 180 компаній-учасників.

«На квартальному аукціоні УЕБ реалізовано майже весь виставлений обсяг. Суттєве зростання ціни пояснюється дефіцитом деревини на ринку у зв’язку з сезонними обмеженнями на вирубку лісів. Результати також свідчать про зростання інтересу учасників ринку до електронних аукціонів з продажу деревини, що заготовляється лісгоспами», – прокоментував результати аукціону генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

Нагадаємо: Уряд обмежив проведення суцільних рубок на схилах Карпат.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло