Німеччина офіційно припинила бути країною, що видобуває уран

Німеччина офіційно припинила бути країною, що видобуває уран

Останні 30 років тривали дорозробки і згортання виробництв

Німеччина офіційно припинила бути країною, що видобуває уран
фото Pixaby

Німеччина офіційно припиняє видобуток урану. Про це у вівторок, 1 червня, повідомило агентство dpa, на яке посилається Deutsche Welle.

За даними агентства, остання партія цього радіоактивного елемента залишає територію підприємства Wismut GmbH в місті Кьонігштайн (земля Гессен). Поставка включає в себе 19,5 тонн суміші води і оксиду урану.

З 1997 року закупівлі у підприємства здійснювала американська компанія Nuclear Fuels.

Припинення виробництва здійснюється під контролем Європейського співтовариства з атомної енергії (Євратом) і Міжнародного агентства з атомної енергії (IAEA).

У плановому порядку видобуток урану в Німеччині завершилася в 1990 році. Проте при дорозробці залишкових запасів – у тому числі в Саксонії і Тюрінгії – були отримані до 3 350 тонн цієї речовини.

До 1990 року НДР була четвертим за обсягом виробником урану в світі. З 1946 року близько 216 350 тонн було поставлено тільки в СРСР, який використовував радіоактивний елемент для своєї ядерної програми.

З 1991 року Wismut GmbH займалася відновленням збитку, завданого навколишньому середовищу виробництвом, і його консервацією. Федеральний уряд виділив близько 6,8 млрд євро з цією метою.

Як стало відомо, Іран має у 16 разів більше урану, збагаченого до різного рівня, ніж дозволено.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло