Німеччина офіційно припинила бути країною, що видобуває уран
Останні 30 років тривали дорозробки і згортання виробництв

Німеччина офіційно припиняє видобуток урану. Про це у вівторок, 1 червня, повідомило агентство dpa, на яке посилається Deutsche Welle.
За даними агентства, остання партія цього радіоактивного елемента залишає територію підприємства Wismut GmbH в місті Кьонігштайн (земля Гессен). Поставка включає в себе 19,5 тонн суміші води і оксиду урану.
З 1997 року закупівлі у підприємства здійснювала американська компанія Nuclear Fuels.
Припинення виробництва здійснюється під контролем Європейського співтовариства з атомної енергії (Євратом) і Міжнародного агентства з атомної енергії (IAEA).
У плановому порядку видобуток урану в Німеччині завершилася в 1990 році. Проте при дорозробці залишкових запасів – у тому числі в Саксонії і Тюрінгії – були отримані до 3 350 тонн цієї речовини.
До 1990 року НДР була четвертим за обсягом виробником урану в світі. З 1946 року близько 216 350 тонн було поставлено тільки в СРСР, який використовував радіоактивний елемент для своєї ядерної програми.
З 1991 року Wismut GmbH займалася відновленням збитку, завданого навколишньому середовищу виробництвом, і його консервацією. Федеральний уряд виділив близько 6,8 млрд євро з цією метою.
Як стало відомо, Іран має у 16 разів більше урану, збагаченого до різного рівня, ніж дозволено.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].