НЕК «Укренерго» перероблятиме будівельні відходи після реконструкції підстанцій замість утилізації
Новини компаній

НЕК «Укренерго» перероблятиме будівельні відходи після реконструкції підстанцій замість утилізації

На одній підстанції може залишатися майже 2 000 кубометрів бетону, який підлягає переробці, а його утилізація коштує понад 1000 грн за 1 кубічний метр

Этот материал также доступен на русском языке
НЕК «Укренерго» перероблятиме будівельні відходи після реконструкції підстанцій замість утилізації

Системний оператор НЕК «Укренерго» перероблятиме демонтовані залізобетонні конструкції, що накопичуються при реконструкції підстанцій, ліній електропередачі та супутньої інфраструктури. Для цього компанія придбала універсальний мобільний промисловий подрібнювач вітчизняного виробництва, – повідомила пресслужба компанії.

«Наразі в «Укренерго» триває Комплексна програма автоматизації підстанцій, яка передбачає реконструкцію та технічне переоснащення всіх підстанцій Компанії. Під час робіт на цих об’єктах накопичуються великі обсяги бетону, більша частина якого є неліквідною. Це насамперед залізобетонні конструкції з тонкою арматурою (фундаменти, портали, стійки, плити перекриття, дорожні плити, відходи асфальтобетону тощо)», – зазначає «Укренерго». За його оцінками на одній підстанції може залишатися майже 2 000 кубометрів бетону, який підлягає переробці, а його утилізація коштує понад 1000 грн за 1 кубічний метр.

Зазначимо, що торік екологічний проєкт «Укренерго» з повторного використання відходів фарфору отримав відзнаку міжнародного конкурсу Глобального договору ООН «Партнерство заради сталого розвитку – 2020»  в номінації «Планета» за відповідальне споживання ресурсів та ефективну роботу в рамках корпоративної соціальної відповідальності. Цей проєкт виконує 12-ту Глобальну ціль сталого розвитку «Відповідальне споживання».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті