Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про спецрежим оподаткування для «Дія City»

Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про спецрежим оподаткування для «Дія City»

Рішення підтримав 281 депутат

Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про спецрежим оподаткування для «Дія City»
Фото: Кузьмін Олександр/УНІАН

Верховна Рада (ВР) підтримала у першому читанні законопроєкт (№5376) «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». Рішення підтримав 281 депутат. Про це повідомив нардеп Олександр Федієнко на своїй сторінці у фейсбуці.

Федієнко повідомив, проєктом передбачається запровадження низки заходів щодо стимулювання розвитку ІТ індустрії, а саме запровадження:

  • спеціального режиму оподаткування резидентів «Дія Сіті» – ІТ компаній, що відповідатимуть передбаченим законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» вимогам та будуть включені до спеціального реєстру, ведення якого здійснюватиме уповноважений орган – центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифрової економіки;
  • спеціального режиму оподаткування окремих доходів працівників резидентів «Дія Сіті» та залучених ними гіг-спеціалістів (фахівців, які виконують роботи (надають послуги) в рамках здійснення резидентами «Дія Сіті» їх господарської діяльності на підставі гіг-контрактів, укладених відповідно до закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»).

Єдиний внесок для платників – резидентів «Дія Сіті», що відповідають вимогам законопроєкту 4303, встановлюється:

  • на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до закону України «Про оплату праці», у розмірі мінімального страхового внеску;
  • на суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за гіг – контрактами, укладеними у порядку, передбаченому законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» – у розмірі 22% від визначеного розміру бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим законом, з урахуванням положень гіг- контракту, однак не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим законом.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Раніше Mind розповідав про «десятину» для IT: які податки готують для «Дія City», що пропонує Мінцифра, і що можуть отримати айтішники.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло