Аналітики: на ринку акцій малих компаній – такий же оптимізм, як у часи перемоги над Гітлером

Аналітики: на ринку акцій малих компаній – такий же оптимізм, як у часи перемоги над Гітлером

Існують надії на те, що розвиток вакцин дозволить подолати пандемію

Аналітики: на ринку акцій малих компаній – такий же оптимізм, як у часи перемоги над Гітлером
фото Shutterstock

Прибутковість акцій американських компаній малої капіталізації, що відносяться до категорії вартісних, за півроку, що завершилися 31 березня, перевищила показник великих компаній на максимальні з 1943 року 62,4%, повідомляє Financial Times з посиланням на дані Dimensional Fund Advisors.

Прибутковість перших за цей період склала 76,8% порівняно з 14,4% у другій категорії.

Акції вартості – це цінні папери компаній з низьким співвідношенням капіталізації до фінансових показників. Акції зростання – це, навпаки, переоцінені компанії, пише FinMarket.

FT порівнює загальні риси поточної ситуації з 1943 роком, коли зростав оптимізм з приводу того, що союзники по антигітлерівській коаліції отримають перемогу в Другій світовій війні. В даний момент існують надії на те, що розвиток вакцин дозволить подолати пандемію.

Протягом тривалого періоду акції вартості компаній малої капіталізації відставали від ринку. Як відзначає аналітик Dimensional Уес Крілл, за шість місяців, що завершилися в серпні 2020 року, їх відставання від паперів великих компаній з категорії зростання становило 37,7%. Це шостий найгірший результат з початку обліку даних у 1926 році.

Головний стратег Invesco з глобальних ринків Крістіна  Хупер зазначила, що позитивні новини про вакцину в листопаді змінили ситуацію і змусили ринок очікувати сильного економічного відновлення.

Приплив коштів також фіксується в акції зростання компаній малої капіталізації, в той час як папери великих і середніх компаній з тієї ж категорії розпродаються.

Аналогічна картина спостерігається в Європі, де фонди, які відстежують акції вартості, в минулому році зафіксували приплив коштів вперше з 2016 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті