НКРЕКП запроваджує моніторинг для унеможливлення махінацій на ринку електроенергії

НКРЕКП запроваджує моніторинг для унеможливлення махінацій на ринку електроенергії

Порушників тимчасово виключатимуть з ринку

НКРЕКП запроваджує моніторинг для унеможливлення махінацій на ринку електроенергії
Фото: pexels.com

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) спільно з НЕК «Укренерго» запроваджує моніторинг задля запобігання махінаціям учасників ринку електроенергії. Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні, повідомляє пресслужба НКРЕКП.

«Ми бачимо ознаки маніпулювання на ринку електроенергії з боку деяких його учасників. В правилах ринку чітко передбачено, що учасник не може продавати, наприклад, енергію на ринку «на добу наперед» та купувати її на внутрішньодобовому ринку в один і той самий період. Це є маніпуляцією, і це треба припиняти», – зазначив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Передбачається, що учасники ринку, крім виробників та «Гарантованого покупця», під час купівлі та продажу електроенергії за двосторонніми договорами на ринку «на добу наперед», а також імпорту й експорту електроенергії мають уникати операцій, які формують від’ємне сальдо зареєстрованих обсягів електроенергії за розрахунковий період у торговій зоні об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України.

У разі виявлення порушень з боку учасників, їх виключатимуть з ринку на сім днів. Якщо вони не дотримаються вимог повторно – на тридцять днів. Тарасюк додав, що доцільно також оприлюднювати на сайті регулятора або НЕК «Укренерго» імена таких учасників разом з їхніми бенефіціарами.

Раніше Тарасюк заявив, що на українському ринку електроенергії сформувався серйозний профіцит, в результаті чого виробникам доводиться продавати її дешевше від собівартості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті