Виручка десяти найбільших контрактних виробників чипів зросла до рекорду
В умовах гострого дефіциту заводи підвищують ціни на чипи

Виручка десяти найбільших контрактних виробників чипів за підсумками першого кварталу 2021 року сягнула $22,75 млрд, що стало новим рекордом. Порівняно з трьома попередніми місяцями показник виріс на 1%, підрахували аналітики TrendForce.
Лідером даного ринку залишається TSMC, чия частка в першій чверті 2021 року склала 55%, а виручка від фаундрі-послуг – $12,9 млрд (+2% в квартальному численні).
На другій позиції залишилася Samsung з показниками 17% і $4,1 млрд відповідно.
Топ-3 замкнула компанія UMC, на яку припало 7% ринку контрактного виробництва напівпровідникової продукції.
Як зазначає телеканал CNBC, на який посилається DailyComm, чипи використовуються повсюдно – від автомобілів та ігрових консолей до пральних машин і електричних зубних щіток. Вони є невід'ємною частиною світової економіки і життєво важливі для багатьох найбільших галузей промисловості. Однак на ринку мікросхем спостерігається гострий дефіцит, який, на думку виробників, може тривати до 2023 року.
«Через стрімке зростання попиту на різні пристрої виробники нарощують обсяги закупівель компонентів, в результаті чого з 2020 року спостерігається нестача виробничих потужностей. В цих умовах заводи підвищують ціни на чипи і коригують асортимент своєї продукції для досягнення прибутковості», – повідомляє аналітик TrendForce Джоан Чіао.
У дослідженні вказано, що основними драйверами зростання доходів TSMC є чипи, що виготовляються за 7-, 12- і 16-нм технологічними процесами. Продажі 7-нм продуктів продовжують стабільно зростати завдяки замовленням від AMD, MediaTek і Qualcomm.
У Samsung виручка від надання послуг контрактного виробництва чипів у січні-березні 2021 року впала на 2% через припинення роботи заводу в Техасі у зв’язку з негодою.
Як повідомляє старший віце-президент Samsung з контрактного виробництва напівпровідникової продукції Шон Хан, в результаті замороження роботи підприємства в Техасі компанія не змогла виготовити заплановані 71 000 напівпровідникових пластин і зазнала збитків.
За словами Хана, компанія почала проводити роботу, щоб уникнути повторення аналогічної ситуації в майбутньому, – для цього Samsung веде переговори з місцевою владою і енергетичними компаніями.
У TrendForce очікують, що в другому кварталі 2021 року 10 найбільших чипмейкерів збільшать сукупну виручку на 1-3% порівняно з першою чвертю завдяки тому, що ціни на напівпровідникові пластини і попит на ринку продовжують рости.
Тим часом Tesla хоче купити завод напівпровідників на тлі глобального дефіциту чипів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].