У травні ціни на продукти харчування досягли рекордних показників за 10 років
Причиною став різкій підйом цін на олію, цукор і кукурудзу

Зростання цін на продовольство в травні стало рекордним за останні 10 років, і це незважаючи на те, що світове виробництво зернових може досягти теж безпрецедентно високого рівня. Про це повідомляють в Продовольчій і сільськогосподарській організації Об'єднаних Націй (ФАО), пишеЦентр новин ООН.
Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО за травень на 4,8% вище за квітневий показник і на 39,7% вище за показник травня 2020 року.
Однією з головних причин такого зростання став різкий підйом світових цін на олію, цукор і зернові. Він досяг найвищого значення з вересня 2011 року, яке лише на 7,6% нижче за історичний максимум.
Головним фактором підвищення цін на зернові стало подорожчання кукурудзи – середнє значення цін перевищило показник минулого року на 89,9%. Однак у травні завдяки сприятливим видам на урожай в США кукурудза подешевшала.
Світові ціни на пшеницю також почали знижуватися в кінці місяця, однак в середньому травневі ціни були на 6,8% вищими за квітневі. Індекс цін на олії ФАО збільшився в травні на 7,8% – за рахунок підвищення цін на пальмову, соєву та рапсову олії.
При цьому, за прогнозами самої ж ФАО, в 2021 році в світі буде вироблено майже 2 821 млн тонн зернових, що на 1,9% вище рівня 2020 року. При цьому в найближчі два роки, швидше за все, виросте і попит на зернові, який складе 2 826 млн тонн, що на 1,7% більше за показник минулого року. Запаси ж зернових після трирічного скорочення виростуть, але дуже помірно – лише на 0,3%.
Подорожчав і цукор – на 6,8%. Причини – затримки збиральної компанії і очікування низьких врожаїв у Бразилії, яка є найбільшим в світі експортером цукру. Великі поставки з Індії дещо уповільнили зростання цін, але не змогли компенсувати негативні фактори.
Ціни на м'ясо в травні виросли на 2,2% – головним чином за рахунок збільшення імпорту в Китай, а також зростання внутрішнього попиту на м'ясо птиці та свинину в провідних регіонах-виробниках.
Індекс цін на молочну продукцію ФАО збільшився на 1,8% через активний імпортний попит.
Індекс цін ФАО – результат відстеження коливань світових цін на найбільш ходові продовольчі товари. Він публікується щомісяця.
Про те, чому в Україні за останні пів року ціни на продукти харчування наблизилися до історично рекордних і продовжили зростання – в матеріалі Mind «Пробити дно продовольчого кошика: як влада намагалася стримати зростання цін на харчові продукти».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].