Литва дислокує додаткові сили на кордоні з Білоруссю
Також Литва розраховує дислокувати на кордоні прикордонні сили Європейського Союзу

З огляду на істотне зростання кількості нелегальних мігрантів, які прибули з Білорусі, Литва дислокує додаткові сили на кордоні з цією країною. Як повідомляє LRT, цього року в Литві нарахували вже 189 нелегальних білоруських мігрантів, що вдвічі більше, ніж за весь минулий рік.
За словами голови служби охорони державного кордону генерала Рустамаса Любаеваса, крім власних сил, Литва розраховує дислокувати на кордоні прикордонні сили Європейського Союзу.
«Тенденцію збільшення потоків нелегальних мігрантів через держкордон ми помітили ще з кінця минулого року. Починаючи з вересня-жовтня кількість нелегальних мігрантів збільшувалася, а пік був досягнутий в березні-квітні. У порівнянні з минулими двома роками, потоки зросли вдвічі, і це не може нас не турбувати. Ми зараз втілюємо в життя план введення додаткових заходів, спрямованих на охорону нашої ділянки на кордоні з Республікою Білорусь, дислокуємо додаткові сили і засоби на ділянках, де відбуваються перетини держкордону», – заявив він.
За словами Любаеваса, національна приналежність нелегальних мігрантів останнім часом істотно змінилася.
«Зараз, в основному, це громадяни Іраку, Сирії, Туреччини, а також Російської Федерації (в основному це особи чеченського походження). Мушу зазначити, що національний склад груп, що перетинають кордони, сильно змінився за останній час. Якщо в 2018-2019 роках ці групи становили громадяни колишнього Радянського Союзу (наприклад, з Таджикистану), або громадяни з Азії (наприклад, В'єтнаму), то з минулого року до нас потрапляють громадяни Іраку, Сирії та Туреччини», – пояснив він.
Глава служби охорони державного кордону також наголосив на тому, що рівень довіри між литовськими і білоруськими прикордонниками не той, що колись.
«Ми за кожним конкретним випадком порушення держкордону звертаємося до білоруських прикордонників. Їм вказуються і надаються конкретні факти і свідчення, однак мушу сказати, що вони не визнають цих фактів… Характер нашої співпраці особливо змінився в кінці минулого року – наші колеги не прибувають на місце порушення, посилаючись на обмеження через пандемію. І ті факти, які надаються з нашого боку, частіше за все не приймаються, а сам факт порушення не визнається. Через це у нас виникають проблеми з розслідуванням всіх цих випадків нелегальної імміграції », – заявив генерал Любаевас.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].