СБУ викрила оборудку на понад 280 млн грн державних коштів

СБУ викрила оборудку на понад 280 млн грн державних коштів

Схему організував менеджмент підприємства Араїка Амірханяна, проти якого РНБО ввела санкції

СБУ викрила оборудку на понад 280 млн грн державних коштів
Фото: УНІАН

Служба безпеки України (СБУ) викрила оборудку на Миколаївщині, в результаті якої державі завдали збитків на понад 280 млн грн. Схему організував менеджмент ТДВ «Первомайський спецкар’єр». Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Фактичним власником підприємства є Араїк Амірханян, щодо якого РНБО запровадила санкції у квітні 2021 року. Наразі він перебуває у розшуку.

Правоохоронці з'ясували, що керівництво кар’єру протягом двох років незаконно видобувало граніт після завершення дії відповідних державних ліцензій. Зловмисники діяли з порушенням правил використання надр, що також створювало небезпеку для довкілля.

У межах кримінального провадження правоохоронці провели низку обшуків і вилучили документацію, яка підтверджує незаконну розробку надр.

Керівнику ТДВ «Первомайський спецкар’єр», головному інженеру і співробітнику товариства СБУ повідомила про підозру за ч. 2 ст. 28 ( «Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією») та ч. 4 ст. 240 ( «Порушення правил охорони або використання надр») Кримінального кодексу України.

Нагадаємо: 2 квітня РНБО вперше запровадила санкції проти осіб, причетних до контрабанди. Зеленський назвав контрабанду економічним тероризмом проти України.

Хто головний ініціатор антиконтрабандної кампанії, чи позбавить вона країну контрафактних товаропотоків і кого захищають від санкцій РНБО – на ці та інші запитання шукав відповіді Mind.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло