Уряд ухвалив 76 рішень про зміни видатків у 2020 році через неякісне планування – Рахункова палата

Уряд ухвалив 76 рішень про зміни видатків у 2020 році через неякісне планування – Рахункова палата

Неякісне планування призвело до того, що з Фонду боротьби з COVID-19 не використали 12 млрд грн

Уряд ухвалив 76 рішень про зміни видатків у 2020 році через неякісне планування – Рахункова палата
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів (Кабмін) протягом 2020 року ухвалив 76 рішень про зміни видатків за кожною четвертою бюджетною програмою. Причина – низька якість бюджетного планування. Про це заявив голова Рахункової палати (РП) Валерій Пацкан на засіданні комітету з питань бюджету під час розгляду звіту Кабміну про виконання держбюджету за 2020 рік.

Він наголосив, що через неякісне планування видатків та неналежну організацію роботи міністерств, на початку грудня 2020 року сума невикористаних коштів досягла 93 млрд грн. За його словами, це призвело до того, що у грудні видатки бюджету були у 2,3 раза більше плану.

Зокрема, через неякісне планування та несвоєчасні управлінські рішення з Фонду боротьби з COVID-19 не використали 12 млрд грн або 15%.

При цьому, за деякими програмами уряд декілька разів ухвалював рішення про зміну видатків, щоб освоїти кошти, які не були використані ефективно впродовж року. Також Кабмін скасовував свої ж попередні рішення про виділення коштів. Пацкан зауважив, що станом на 1 червня уряд вже ухвалив 10 рішень про перерозподіл видатків.

Голова РП розповів, що протягом 2020 року Верховна Рада (ВР) 17 разів вносила зміни до закону про держбюджет проти чотирьох разів у 2019. Цьогоріч зміни до бюджету вносили вже тричі, ще два законопроєкти прийнято у першому читанні.

За його словами, низька якість макроекономічного прогнозу на фоні негативного впливу COVID-19 на економіку призвела до недонадходження 75 млрд грн доходів бюджету. Крім того, кошти від нових податків у 2020 році так і не надійшли до держбюджету. Зокрема, 4,4 млрд грн як плата за ліцензії у сфері азартних ігор.

«Цього року також спостерігається ризик ненадходження коштів від плати за ліцензії. Як наслідок, можуть бути не профінансовані окремі видатки. За 4 місяці надійшло тільки 700 млн з 7,4 млрд грн», – підкреслив Пацкан.

Нагадаємо: за 2020 рік план видатків невиконаний на 68 млрд грн. Це найбільший показник з 2015 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло