Тортури і психотропні препарати: колега Протасевича пояснив, що не так з «інтерв’ю» із опозиціонером

Тортури і психотропні препарати: колега Протасевича пояснив, що не так з «інтерв’ю» із опозиціонером

Заяви Протасевича «є результатом нестерпних тортур», пов'язаних з особистими переживаннями

Тортури і психотропні препарати: колега Протасевича пояснив, що не так з «інтерв’ю» із опозиціонером
скрін-шот

Засновник Телеграм-каналу Nexta Степан Путило прокоментував для видання Forbesтак зване «інтерв’ю» з колишнім колегою – співзасновником і редактором Nexta Романом Протасевичем на білоруському державному телеканалі, і пояснив, чому жодному слову з нього не варто вірити.

Колишній головний редактор білоруського опозиційного Telegram-каналу Nexta Роман Протасевич в інтерв'ю держканалів ОНТ «не озвучив жодного відповідного дійсності факту», сказав Степан Путило.

Заяви Протасевича «є результатом нестерпних тортур, пов'язаних з особистими переживаннями і грамотно навіяними Роману переконаннями про тотальну зраду з боку його колишнього оточення», зазначив Путило.

«Ми знаємо, що перед подібними допитами (інакше це «інтерв'ю» не назвати) використовується як психологічний вплив і обробка, так і спеціальні медичні препарати для підвищення його балакучості і розвитку бурхливої фантазії на підставі одного разу почутих десь чуток», – заявив засновник Nexta. За його словами, «про це може говорити і нервовий зрив Романа наприкінці бесіди-допиту».

У четвер телеканал ОНТ показав інтерв'ю з Протасевичем, в якому той заявив, що визнав провину в організації масових несанкціонованих акцій. Він також розповів про спеціальний чат, учасники якого займалися «координацією протестів» у Білорусі.

Крім того, Протасевич заявив про «російське фінансування» Nexta. За його словами, була російська компанія, яка стабільно надсилала телеграм-каналу великі суми. Вона «так чи інакше була пов'язана з Уралом і з гірським видобутком», зазначив екс-головний редактор. За власними словами, він провів розслідування і дійшов висновку, що компанією володіє «відомий російський олігарх» і «прямий конкурент» Михайла Гуцерієва.

У серпні Nexta отримав близько $47 000 пожертвувань, що є публічною інформацією, зазначив Путило. За його словами, «не виключено, що там були і американські, і російські, і австралійські компанії».

«Було б якимось неймовірним маренням намагатися якось «купити» нас, та ще й використовуючи своє справжнє ім'я», – заявив він. Засновник Telegram-каналу додав, що на зв'язок з Nexta «весь час намагалися виходити різні бізнесмени і організації».

«Ні з ким особисто з них ми не контактували – навіть через банальну відсутність часу. Всім бажаючим підтримати роботу редакції відправлялася посилання на донати», – заявив він.

Telegram-канал Nexta після початку масових протестів у Білорусі став одним з головних джерел інформації про акції опозиції. Протасевич покинув посаду головного редактора Nexta у вересні 2020 року і переїхав до Литви, де отримав політичний притулок.

Його затримали в аеропорту Мінська 23 травня після вимушеної посадки літака Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса. Борт був посаджений в супроводі винищувача за особистим указом Олександра Лукашенко. Аеропорт пояснив посадку повідомленням про бомбу на борту літака, однак ніякої бомби при обшуку не виявили.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло