Директори DoorDash і Palantir отримали найбільші зарплати серед усіх компаній S&P 500

Директори DoorDash і Palantir отримали найбільші зарплати серед усіх компаній S&P 500

Виплата акціями має на меті надихнути СЕО на плідну роботу – тоді їх прибутки зростуть в рази

Директори DoorDash і Palantir отримали найбільші зарплати серед усіх компаній S&P 500
фото Shutterstock

Сервіс доставки їжі DoorDash Inc. і постачальник рішень для роботи з великими даними Palantir Technologies Inc. у 2020 році виділили своїм гендиректорам одні з найбільших в історії винагород, які перевищують виплати керівникам усіх компаній з рейтингу S&P 500, пише The Wall Street Journal, на яку посилається Інтерфакс.

Гендиректор і співзасновник Palantir Александер Карп отримав компенсацію в розмірі $1,1 млрд, включаючи опціони на $798 млн і обмежені акції вартістю $296 млн, свідчать дані компанії.

Тим часом співзасновник і голова DoorDash Тоні Сюй незадовго до IPO компанії в грудні отримав обмежені акції, вартість яких спочатку оцінювалася більш ніж у $400 млн.

Ці винагороди значно перевищують компенсаційні пакети CEO компаній з S&P 500, медіанний розмір яких, за даними WSJ, в 2020 році склав $13,4 млн, а максимальний розмір – близько $211 млн.

Ні Palantir, ні DoorDash не входять до індексу S&P 500. При цьому обидві компанії збиткові. Відповідно до їхніх документів, винагороди є способом мотивувати керівників, щоб вони сприяли збільшенню вартості компаній через кілька років.

Глава DoorDash отримав 10,4 млн обмежених акцій, або приблизно 3,5% від акцій компанії класу «А» станом на 30 квітня. Вони повністю перейдуть в його володіння, якщо папери компанії злетять в ціні більш ніж на 25% від поточного рівня. Крім цього, він не може скористатися ними до червня 2022 року.

Щоб Тоні Сюй отримав винагороду повністю, вартість акцій DoorDash повинна становити не менше $501 за штуку протягом шести місяців, які завершаться в кінці листопада 2027 року. При цій вартості акцій його винагороду складе $5,2 млрд.

Александеру Карпу не потрібно чекати, поки акції компанії досягнуть певної позначки. Її успішне IPO, яке відбулося менш ніж через два місяці після того, як йому було виділено нагороду акціями, відкрило йому доступ до них. З серпня кожен квартал Карпу буде переходити 2,5% опціонів та акцій протягом 10 років, поки він залишатиметься CEO.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло