Торгова війна США і КНР вдарила по бізнесу Sony з виготовлення чипів

Торгова війна США і КНР вдарила по бізнесу Sony з виготовлення чипів

Зростання прибутків у цій галузі не варто очікувати до березня 2023 року

Торгова війна США і КНР вдарила по бізнесу Sony з виготовлення чипів
фото DR

Зростання напівпровідникового бізнесу Sony сповільнилося через скорочення постачання висококласних датчиків зображення для смартфонів Huawei, поставки яких різко впали в результаті санкцій США.

Хоча Sony вдалося компенсувати просідання за рахунок інших брендів, втрата замовлень Huawei позначилася на доходах напівпровідникового бізнесу. Показники відновляться, ймовірно, не раніше наступного фінансового року, який почнеться в квітні 2022 і триватиме до березня 2023-го, передає DailyCommз посиланням на Nikkei.

«Ми не зможемо досягти відновлення прибутку протягом фінансового року, який триватиме до кінця березня 2022», – попередив президент і генеральний директор підрозділу Sony Semiconductor Solutions Теруші Симідзу.

У керівництві Sony прогнозують, що операційний прибуток напівпровідникового бізнесу в цьому фінроці зменшиться до $1,26 млрд. Це стане другим поспіль річним зниженням. Регрес відображає зміни на світовому ринку смартфонів на тлі торгових і політичних розбіжностей США і КНР.

Sony контролює половину виручки на світовому ринку датчиків зображення (CMOS Image Sensors, CIS). Зростання попиту на камери для смартфонів високої чіткості дозволилj Sony збільшити поставки своїх висококласних датчиків CMOS компаніям Apple і Huawei.

Однак в результаті введених Вашингтоном експортних обмежень китайський вендор втратив позиції на глобальній арені. За даними аналітиків IDC, у першому кварталі 2021 року частка смартфонів Huawei на світовому ринку скоротилася до 4%, тоді як раніше компанія конкурувала з Samsung за лідерство в смартфонів галузі.

Ослабленням Huawei поспішили скористатися конкуренти, включаючи Samsung, Apple і китайських виробників Xiaomi, Oppo і Vivo. Хоча Sony збільшила поставки датчиків зображення іншим брендам з КНР, доходи бізнесу впали через те, що Xiaomi, Oppo і Vivo потрібні менш дорогі компоненти, оскільки компанії роблять упор на моделі середнього і низького цінових діапазонів.

Нагадаємо, виручка десяти найбільших контрактних виробників чипів зросла до рекорду- в умовах гострого дефіциту заводи підвищують ціни на чипи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло