Безпілотник Boeing вперше в історії заправив літак у повітрі

Безпілотник Boeing вперше в історії заправив літак у повітрі

Сума угоди компанії з Пентагоном на поставку безпілотників склала $805 млн

Безпілотник Boeing вперше в історії заправив літак у повітрі
скрін-шот

Літальний апарат американської авіабудівної компанії Boeing став першим безпілотником, який здійснив успішну дозаправку іншого літака в повітрі. Про це повідомляє прес-служба Boeing, на яку посилається Forbes.

В ході випробувань тестова модель безпілотника MQ-25 Stingray висунула шланг і перекачала паливо в винищувач ВМС США F / A-18 Super Hornet. При цьому обидва повітряних судна знаходилися на відстані менше семи метрів один від одного.

«Те, що сьогодні MQ-25 виконав своє основне завдання, заправивши пальним літак F/A-18, – дуже важливий момент для ВМС, який свідчить про реальний прогрес у реалізації можливостей MQ-25 для флоту», – зазначив керівник програми безпілотної авіації ВМС США капітан Чад Рід. За його словами, такі безпілотники дозволять звільнити винищувачі, які зараз використовуються в якості дозаправників, і забезпечать підвищену гнучкість і дальність польотів для авіаескадрильї ВМС.

Випробування безпілотного дозаправника Boeing пройшли 4 червня, але повідомили про них тільки зараз. Раніше MQ-25 здійснив 25 тестових польотів. Випробування будуть продовжені.

Boeing виробляє безпілотники MQ-25 в рамках контракту з Пентагоном, який був укладений в 2018 році. Сума угоди склала $805 млн. У рамках угоди армії США буде поставлено сім літальних апаратів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті