Гангрена і втрата слуху: «індійський» штам може виявитись небезпечнішим, ніж вважалось

Гангрена і втрата слуху: «індійський» штам може виявитись небезпечнішим, ніж вважалось

Лікарі в Індії виявили, що все більше пацієнтів з COVID також страждають від болю в шлунку та суглобах, нудоти, блювоти, втрати апетиту та інших нехарактерних симптомів

Гангрена і втрата слуху: «індійський» штам може виявитись небезпечнішим, ніж вважалось
фото www.flickr.com/photos/27136936@N04/51107447060

Варіант коронавірусу, що викликав руйнівну другу хвилю COVID-19 в Індії, є найбільш заразним. Однак тепер лікарі в Індії пов’язують декілька нових, нехарактерних для пацієнтів з COVID-19, симптомів зі штамом B.1.617.2. Як повідомляє Bloomberg, до їх числа входять порушення слуху, важкі розлади шлунка і утворення тромбів, що приводять до гангрени.

В Англії та Шотландії експерти дійшли висновку, що цей штам, який зараз там домінує, несе в собі вищий ризик госпіталізації.

Дельта-варіант вірусу зафіксували в понад 60 країн за останні шість місяців.

 «Нам потрібні додаткові наукові дослідження, щоб проаналізувати, чи пов'язані ці нові клінічні симптоми з B.1.617 чи ні», – сказав Абдул Гафур, лікар-інфекціоніст з лікарні Apollo в Ченнаї, найбільшому місті на півдні Індії. Він додав, що зараз він приймає більше пацієнтів з COVID з діареєю, ніж на початковій хвилі пандемії.

«Минулого року ми думали, що дізналися все про нашого нового противника, але все змінилося, – сказав Гафур. – Цей вірус став таким непередбачуваним».

За словами шести лікарів, які лікують пацієнтів по всій Індії, біль в шлунку, нудота, блювота, втрата апетиту, втрата слуху і болю в суглобах – це одні з симптомів, які відчувають хворі на COVID.

Згідно з дослідженням, проведеним минулого місяця дослідниками з Університету Нового Південного Уельсу, бета- і гамма-варіанти, вперше виявлені в Південній Африці і Бразилії відповідно, не показали або не показали ніяких доказів того, що викликають незвичайні клінічні ознаки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті