Польща закриє найбільш забруднюючу електростанцію в Європі до кінця 2036 року

Польща закриє найбільш забруднюючу електростанцію в Європі до кінця 2036 року

Белхатувська ТЕС є найбільшою у світі електростанцією, що працює на бурому вугіллі

Польща закриє найбільш забруднюючу електростанцію в Європі до кінця 2036 року
фото Wikipedia

Польща планує закрити найбільш забруднюючу електростанцію в Європі до кінця 2036 року. Про це йдеться в проєкті документа, опублікованому місцевою владою, передає Reuters. Відповідне рішення було прийнято після того, як енергетична група PGE відмовилася від планів з розвитку вугільної шахти відкритим способом для її підтримки.

У документі говориться, що PGE відмовилася від плану з розробки вугільної шахти на відкритому кар'єрі в м. Злочев для заправки Белхатувської ТЕС після того, як проєкт був визнаний збитковим.

Белхатувська ТЕС, найбільша теплова електростанція на Європейському континенті, є найбільшою у світі електростанцією, що працює на бурому вугіллі. ТЕС виробляє близько 22% електроенергії в електробалансі Польщі. Енергія з Белхатува є найдешевшою електрикою в країні.

У документі говориться, що виробництво на Белхатувській ТЕС також буде припинено в період з 2030 по 2036 роки.

«Планування строків зупинення енергоблоків Белхатувської електростанції ... і відмови від плану експлуатації Злочевського родовища мають фундаментальне значення для планування майбутнього Белхатувського комплексу, його співробітників і жителів цього регіону, – йдеться в заяві виконавчого директора PGE Войцеха Домбровського. – Вони також символічні, тому що успіх цього проєкту багато в чому визначить успіх перетворення польської енергетики».

Польща виробляє більшу частину електроенергії з вугілля, але через зростаючий тиску з боку ЄС і зростання витрат на викиди вуглецю країна заохочує збільшення інвестицій в джерела з низьким рівнем викидів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті