Група «Нафтогаз» збільшила обсяг виробництва бензину Šhebel 95 на 84,8% у січні-травні

Група «Нафтогаз» збільшила обсяг виробництва бензину Šhebel 95 на 84,8% у січні-травні

Загроза дефіциту імпортних поставок і закриття частини нелегальних НПЗ вплинули на зростання виробництва

Група 	«Нафтогаз» збільшила обсяг виробництва бензину Šhebel 95 на 84,8% у січні-травні
Фото: naftogaz.com

Шебелинський нафтопереробний завод (НПЗ) Šhebel, який входить до складу нафтового бізнесу групи «Нафтогаз», у січні-травні 2021 року збільшив обсяг виробництва бензину Šhebel 95 на 84,8% проти аналогічного періоду 2020 року – до 18 700 тонн. Про це йдеться у пресрелізі «Нафтогазу».

Зазначається, що завод також наростив випуск дизельного пального на 13,6% – до 36 400 тонн. Натомість виробництво Šhebel 92 знизилося на 7,2% – до 40 500 тонн. Крім цього, зменшився випуск нафтового скрапленого газу Šhebel LPG на 1,6% – до 62 300 тонн. Водночас обсяг реалізації пального через власну мережу АЗС U.GO зріс на 3,3% – до 10 500 тонн.

Всього за п'ять місяців 2021 року на потужностях Шебелинського НПЗ переробили 198 300 тонн сировини, що на 5,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Понад 90% сировини, що надійшла на переробку на Шебелинський НПЗ – ресурс власного видобутку.

«На ріст виробництва вплинуло кілька факторів. Насамперед, це загроза дефіциту імпортних поставок і закриття частини нелегальних НПЗ. На ринку відчувався інтерес до найбільш затребуваного виду моторного пального – А95 – і ми оперативно на цю потребу відреагували», – зазначив директор з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко.

Раніше ЗМІ повідомляли, що БНК не підтверджує постачання бензину марки А-95 для українських контрагентів на червень. Водночас «Укртатнафта» заявила, що може повністю забезпечити нестачу білоруського бензину на внутрішньому ринку.

Згодом білоруська компанія заявила, що не планує припиняти поставки бензину А-95 в Україну, однак може скоротити обсяги поставок через ремонт Мозирського НПЗ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті