Білорусь може обмежити поставки бензину А-95 в Україну – ЗМІ

Білорусь може обмежити поставки бензину А-95 в Україну – ЗМІ

«Укртатнафта» стверджує, що може повністю забезпечити нестачу білоруського бензину на внутрішньому ринку

Білорусь може обмежити поставки бензину А-95 в Україну – ЗМІ
фото: pexels.com

Білоруська нафтова компанія (БНК) поки не підтверджує постачання бензину марки А-95 для українських контрагентів на червень. Про це повідомляє профільне видання enkorr з посиланням на власників терм-контрактів на постачання бензину від БНК.

«Сьогодні нам сказали, що постачань А-95 не буде зовсім. Тим часом буде поставлено повний обсяг А-92», – сказав співрозмовник enkorr. За його словами, причини такого рішення невідомі.

«Ми продовжуємо перемовини. За нашими даними, Мозирський завод залито бензином», – повідомив другий респондент видання. Він вважає, що в разі повної відмови від своїх контрактних зобов`язань репутації надійного постачальника БНК буде завдано нищівного удару.

У Консалтинговій групі «А-95» вважають, що в разі припинення постачань бензину А-95 з Білорусі на ринку може утворитися дефіцит. За даними групи, середньомісячні постачання білоруського А-95 у 2021 році дорівнювали 55 000 тонн, що становить близько 50% ринку цієї марки.

«Брак 50% постачань не може минути для ринку безслідно. Частково можна перекритися за рахунок Литви, але малоймовірно, що завод зможе постачити більш як 10 000 -15 000 тонн. Можна імпортувати морем, але таких постачань давно ніхто не робив, невідома технічна змога оперативно прийняти та вивантажити такий обсяг», – прокоментував директор «А-95» Сергій Куюн.

ПАТ «Укртатнафта» у своєму пресрелізі повідомила, що може повністю забезпечити нестачу білоруського бензину на внутрішньому ринку.

«Останні роки залежність від поставок білоруського бензину на українському ринку становила близько 50%. При цьому ПАТ «Укртатнафта» забезпечувала внутрішній ринок бензинів до 43%. З урахуванням можливості збільшити переробку на ПАТ «Укртатнафта» майже вдвічі, дефіциту бензинів на ринку не виникне. Крім того, збільшення виробництва бензинів в Україні призведе до відповідного збільшення виробництва дизельного пального і скрапленого газу», – заявили у компанії.

Раніше повідомлялося про скорочення постачань дизельного пального і бензину у зв`язку з плановим ремонтом Мозирського НПЗ, а також унаслідок невизначеності з постачаннями нафти на «Нафтан» після відновлення американських санкцій. З цієї причини Мозирський НПЗ переніс початок ремонту з 15 травня на 1 червня. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло