Україна залучить $211 млн для підвищення стійкості енергосистеми

Україна залучить $211 млн для підвищення стійкості енергосистеми

$177 млн надасть Світовий банк та $34 млн – Фонд чистих технологій

Україна залучить $211 млн для підвищення стійкості енергосистеми
Фото: unsplash.com

Україна залучить $211 млн кредитних коштів для реалізації інвестиційного проєкту ПрАТ «Укргідроенерго» з підвищення стійкості енергосистеми. Зокрема, $177 млн надасть Світовий банк та $34 млн – Фонд чистих технологій. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики (Міненерго).

«Сьогодні ми маємо змогу офіційно завершити переговорний процес і підписати протокол переговорів. Реалізація проєкту сприятиме підвищенню надійності роботи української енергосистеми, виконанню вимог щодо функціонування в синхронному режимі з європейськими мережами та міжнародних зобов’язань у сфері скорочення викидів парникових газів, що визначено пріоритетними напрямками роботи Міненерго», – наголосив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

У межах проєкту встановлять:

  • систему акумулювання енергії потужністю 197 МВт на чотирьох об’єктах «Укргідроенерго» (Київській ГАЕС, Канівській ГЕС, Кременчуцькій ГЕС і Середньодніпровській ГЕС);
  • сонячну електростанцію (CЕС) потужністю 35,9 МВт як резервне джерело енергопостачання власних потреб енергогенерувального обладнання ГЕС/ГАЕС і для зарядження акумуляторів;
  • на Дністровській ГЕС акумулятори потужністю 15 МВт, як джерела для зарядження місцевого електротранспорту, а також СЕС потужністю 28 МВт як резервне джерело енергопостачання власних потреб енергогенерувального обладнання і для зарядження акумуляторів.

Зазначається, що таке оновлення дозволить надати оператору системи передачі НЕК «Укренерго» додатковий резерв підтримки частоти та розширити регулюючий діапазон автоматичного резерву відновлення частоти. Це необхідно для забезпечення надійного та сталого функціонування об’єднаної енергосистеми України, дотримання операційної безпеки та якості електричної енергії.

Раніше в Міненерго заявили, що Україні потрібно понад 4 млрд євро для модернізації ТЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті