РФ надасть Ірану передовий супутник для відстеження потенційних військових цілей – WP

РФ надасть Ірану передовий супутник для відстеження потенційних військових цілей – WP

«Канопус-В» дозволить «спостерігати за об'єктами, починаючи від НПЗ в Перській затоці і ізраїльських військових баз до іракських казарм, в яких розміщуються американські війська»

РФ надасть Ірану передовий супутник для відстеження потенційних військових цілей – WP
фото www.flickr.com/photos/161881327@N06/51187369485

Росія готується надати Ірану вдосконалений супутник, який дозволить йому відстежувати потенційні військові цілі на Близькому Сході.

Як повідомляє Washington Post, Ірану буде поставлений «Канопус-В» російського виробництва, оснащений камерою з високою роздільною здатністю, який може бути запущений з РФ протягом декількох місяців. Він  дозволить «безперервно спостерігати за об'єктами, починаючи від нафтопереробних заводів в Перській затоці і ізраїльських військових баз до іракських казарм, в яких розміщуються американські війська».

У той час як «Канопус-В» продається для цивільного використання, лідери Корпусу вартових ісламської революції Ірану з 2018 року здійснили кілька поїздок до Росії, щоб допомогти в переговорах щодо угоди, повідомляє видання.

Цієї весни російські експерти вирушили до Ірану, щоб допомогти навчити бригади, які будуть керувати супутником з нещодавно побудованого об'єкта неподалік від Караджа на захід від Тегерана.

За повідомленням WP, на супутнику буде встановлено російське обладнання, «включаючи камеру з роздільною здатністю 1,2 метра, що є значним поліпшенням у порівнянні з нинішніми можливостями Ірану, хоча як і раніше далеко від якості, що досягається американськими супутниками-шпигунами».

У квітні 2020 року Вартові ісламської революції заявили, що вони успішно вивели на орбіту перший військовий супутник країни, що спонукало тодішнього державного секретаря США Майка Помпео закликати Тегеран до відповідальності, оскільки він вважав, що це дія суперечить резолюції Ради Безпеки ООН.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті