Кабмін призначив службове розслідування стосовно голови «Енергоатома» Котіна

Кабмін призначив службове розслідування стосовно голови «Енергоатома» Котіна

Комісія має провести розслідування протягом двох місяців

Кабмін призначив службове розслідування стосовно голови «Енергоатома» Котіна
фото: epravda

Кабінет Міністрів призначив службове розслідування стосовно в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна, створивши спеціальну комісію, що має провести розслідування протягом двох місяців. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на оприлюднене у п'ятницю урядове розпорядженням №608-р від 9 червня 2021 року.

Розслідування проводиться відповідно до закону про запобігання корупції та з метою виконання припису Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) від 3 березня 2021 року, йдеться в розпорядженні.

НАЗК у своєму приписі вказувало на неправомірність звільнення з посади директора із запобігання та протидії корупції – радника президента НАЕК Олега Поліщука.

У коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» в НАЕК повідомили, що зазначене розпорядження Кабміну, по суті, є технічним і процедурним документом, затвердженим для виконання формальних вимог НАЗК щодо реалізації його приписів.

«Розпорядження ні на що не впливає, оскільки низкою судових рішень, зокрема Шевченківського райсуду Києва від 28 травня та 16 квітня, усі ініційовані НАЗК провадження були закриті раніше з огляду на відсутність складу правопорушення», – роз'яснили в «Енергоатомі».

Нагадаємо: 21 жовтня 2020 року було розпочате службове розслідування стосовно Котіна після того, як екс в.о. міністра енергетики Ольга Буславець звернулась до Кабінету міністрів з проханням ініціювати розслідування щодо вчинення ним можливого корупційного правопорушення.

20 листопада 2020 року Міністерство енергетики повідомило НАЗК про припинення розслідування з приводу можливого конфлікту інтересів у діях Котіна у зв’язку із тим, що Конституційний Суд визнав неконституційним ряд положень Закону «Про запобігання корупції».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті