ДФС проводить обшуки у НАК «Нафтогаз України»

ДФС проводить обшуки у НАК «Нафтогаз України»

НАК підозрюють в ймовірному ухиленні від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд грн

ДФС проводить обшуки у НАК «Нафтогаз України»
фото: facebook.com/SFSofUkraine

Державна фіскальна служба (ДФС) продовжує досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ймовірного ухилення службових осіб АТ НАК «Нафтогаз України» від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд грн. Наразі ДФС проводить ряд обшуків у приміщеннях згаданої компанії. Про це повідомляється на сторінці відомства у фейсбуці.

Зазначається, що починаючи з жовтня 2015 року по теперішній час, службові особи АТ НАК «Нафтогаз України» не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у ВАТ «Газпром» (Російська Федерація), внаслідок чого до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ.

«Підприємства-виробники теплової енергії фактично споживають газ, що знаходиться у газотранспортній системі України, однак АТ НАК «Нафтогаз України» не оформляє документи щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС, внаслідок чого операції з постачання газу документально не оформлюються. Разом з тим за період розслідування співробітники Державної фіскальної служби зібрали достатньо доказів, які можуть говорити про факт ухилення від сплати податків. Здобуто докази, що службові особи НАК Нафтогаз України не подавали до Енергетичної митниці ДФС повного пакету документів, на підставі якого Митний орган України міг би провести митне очищення природного газу», – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що у ході досудового розслідування буде надано правову оцінку діям як службових осіб АТ НАК «Нафтогаз України», так і Енергетичної митниці ДФС. Остаточна сума завданих державі збитків буде встановлена у ході судово-економічної експертизи. Слідство триває.

«Співпрацюємо зі слідчими органами. Наразі уточнюємо деталі», – прокоментував директор з комунікацій «Нафтогазу» Максим Білявський.

Нагадаємо, кілька років тому Фіскальна служба намагалася оштрафувати «Нафтогаз» на 8,3 млрд гривень за несплату ПДВ за російський газ, який було імпортовано у жовтні 2015 року. Ці штрафи було скасовано в судовому порядку.

Тоді повідомлялося, що «Нафтогаз» не закрив митну декларацію стосовно жовтневого імпорту, бо сторони не підписали акт прийому-передачі. НАК пояснював це тим, що «Газпром» включив у цей акт обсяги газу, який росіяни несанкціоновано постачали на не підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей. Цих обсягів «Нафтогаз» не визнав і відмовився підписувати виставлений «Газпромом» акт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті