Спад ВВП України за 4 місяці уповільнився до 0,2% – Мінекономіки

Спад ВВП України за 4 місяці уповільнився до 0,2% – Мінекономіки

Зведений індекс виробництва у січні-квітні цього року вперше з грудня 2019 року показав зростання на 0,7%

Спад ВВП України за 4 місяці уповільнився до 0,2% – Мінекономіки
Фото: УНІАН

Спад ВВП України в січні-квітні 2021 року уповільнився до 0,2%. Про це повідомило міністерство економіки в огляді економічної активності за підсумками квітня 2021 року.

«Мінекономіки оцінює незначне скорочення обсягів ВВП на рівні 0,2% (падіння на 2% у першому кварталі 2021 року, на 4,9% за чотири місяці 2020 року)», – зазначило міністерство.

Згідно з оглядом, зведений індекс виробництва (ЗІВ) у січні-квітні цього року вперше з грудня 2019 року показав зростання на 0,7% у порівнянні зі зниженням у 3% у першому кварталі 2021 року і на 5,9% за чотири місяці 2020 року.

Зазначається, що у квітні більшість основних видів економічної діяльності продемонстрували суттєве поліпшення ситуації. Але на тлі все ще песимістичних настроїв бізнесу та посилених карантинних обмежень в окремих регіонах «червоної зони» епідеміологічної небезпеки таке покращення здебільшого поки що є ефектом низької статистичної бази порівняння минулого року, коли у березні-квітні 2020 року спостерігався пік негативного ефекту на всі сфери економіки від дії глобальних жорстких карантинних обмежень як всередині країни, так і поза її межами.

«Тобто суттєво кращі кількісні дані квітня 2021 року наразі лише підтверджують той факт, що бізнес успішно адаптувався до роботи в умовах карантину. Разом з тим ми не можемо поки говорити про посткризове оздоровлення економіки. На це потрібно більше часу», – пояснюють у міністерстві.

Нагадаємо: за перші два місяці 2021 року ВВП України знизився на 2,8%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті