У Китаї технокомпаніям заборонили передавати дані за кордон чи правоохоронцям

У Китаї технокомпаніям заборонили передавати дані за кордон чи правоохоронцям

За це компаніям загрожує штраф чи навіть відкликання ліцензії

У Китаї технокомпаніям заборонили передавати дані за кордон чи правоохоронцям
фото DR

Вищий законодавчий орган КНР – Всекитайські збори народних представників – прийняв закон, що посилює контроль за зберіганням даних, передає Коммерсантз посиланням на Bloomberg.

Відповідно до закону, в технологічних компаній, які неправильно зберігають або обробляють «ключові державні дані», можуть відкликати ліцензію, їх можуть закрити або призначити штраф до $1,6 млн.

Серед іншого такі покарання можуть бути призначені за передачу таких даних за кордон, обробку їх там або надання їх іноземним правоохоронним органам без дозволу китайської влади.

Закон набуде чинності з 1 вересня.

Експерти бачать у законі прагнення китайської влади жорсткіше контролювати інформацію і відстежувати її з точки зору уявлень про національну безпеку.

Крім того, це стане ще одним ударом по технологічних компаніях, так само як і частина програми з розвитку системи дата-центрів і роботи з даними в країні.

На думку Кароліни Біггем, юриста з питань інтелектуальної власності та технологій з юридичної фірми DLA Piper, цей закон став «ще однією важливою деталлю загального регуляторного пазлу із захисту даних у Китаї».

Тим часом президент США Джо Байден має намір заборонити американцям інвестувати в десятки китайських технологічних і оборонних компаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті