J.P.Morgan прогнозує отримання Україною $3 млрд офіційного фінансування до кінця 2021 року

J.P.Morgan прогнозує отримання Україною $3 млрд офіційного фінансування до кінця 2021 року

Прогресу в ухваленні антикорупційного та судового законодавства, необхідного за умовами програми stand by, поки що немає, але очікується зміна ситуації до кінця червня

J.P.Morgan прогнозує отримання Україною $3 млрд офіційного фінансування до кінця 2021 року
фото: epravda.com.ua

Аналітики JPMorgan прогнозують отримання Україною $3 млрд до кінця 2021 року, а також збільшення міжнародних резервів до $32,5 млрд – завдяки зумовленому перевищенням припливу валюти над її відтоком зростанню валютних резервів на $0,6 млрд і додемісії спеціальних прав запозичення (СПЗ) на $2,7 млрд із боку Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на регіональний періодичний звіт JPMorgan.

Автори звіту очікують надходження другого траншу кредиту МВФ до вересня цього року.

Експерти вважають, що президент та уряд країни зацікавлені якнайшвидше виконати всі необхідні умови Фонду, щоб отримати транш до початку осені, коли обговорюватимуть бюджет на 2022 рік. Водночас вони оцінюють у 20-30% ризик того, що необхідні для траншу закони не будуть ухвалені до літньої перерви й співпраця з МВФ може відновитися лише наприкінці цього року або в наступному.

У звіті зазначено, що прогресу в ухваленні антикорупційного та судового законодавства, необхідного за умовами програми stand by, поки що немає, але очікується зміна ситуації до кінця червня.

Аналітики JPMorgan, зокрема зазначають, що минулого тижня парламент ухвалив поправку про покарання за неправдиве е-декларування, однак документ розкритикувало Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), переважно через декілька поправок, що дають змогу держслужбовцям не декларувати активи у власності членів їхніх сімей. На їхню думку, така критика – негативний сигнал для співпраці з МВФ, водночас вето президента України Володимира Зеленського на нього вселяє впевненість у підтримці головою держави антикорупційних ініціатив.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті