Доходи українських фрилансерів, працюючих з іноземними клієнтами, за останні два роки зросли на 18% - дослідження
Найбільше у середньому заробляють дніпровські фрилансери

За два роки українських фрилансерів, які працюють з іноземними клієнтами, побільшало на третину, а їхній середній дохід зріс на 18%. Найбільше у середньому заробляють дніпровські фрилансери, кияни – лише на 4 місці. Водночас понад половина від усіх загальних зарахувань фрилансерам концентрується у найбільших 5 містах України. Про це свідчать результати дослідження платіжної платформи Payoneer.
У період з 1 кварталу 2019 року по 1 квартал 2021 року кількість українських фрилансерів, які працюють з іноземними клієнтами, збільшилась на 31%. Середній дохід фриланс спеціаліста за два роки підвищився на 18%, а загальні зарахування українцям за цей період зросли на 55%.

«Ми бачимо, що понад половина загальних зарахувань фрилансерам, а саме 54%, концентрується у 5 найбільших містах України. Майже чверть виплат (23%) припадає на столицю, 13% – на Харків, по 7% – на Львів і Дніпро, 5% – на Одесу. Водночас віддалений фриланс може позитивно впливати на зайнятість населення в регіонах, спонукаючи людей приєднуватися до вже наявних бізнесів або починати власні справи. Це може стати для українців гідною альтернативою переїзду до більших міст або за кордон», – зазначив Ігор Ковальов, генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі.

Найвищий середній дохід у фрилансерів з Дніпра – він виявився на 7% більшим, аніж у спеціалістів з Харкова. Натомість розрив між харків’янами та львів’янами незначний – перші заробляють лише на 3% більше. Якщо ж порівнювати Львів із Києвом, який на четвертій сходинці, то середній дохід столичних фрилансерів за січень-березень 2021 був на 15% нижчим. Майже однаково з киянами заробляють одесити – різниця у середньому доході фрилансерів склала лише 2%.
Інакше складається рейтинг великих міст якщо порівняти прирости у доходах фрилансерів. Так, найзначніше за два роки зріс середній дохід львівського фрилансера: за січень-березень 2021 він заробив на 33% більше, аніж за аналогічний період 2019 року. Середній дохід дніпровського фрилансера за той самий період підвищився майже на чверть (+24%), одеського – на 20%, харківського та київського – на 6% і 5% відповідно.
Водночас додалось і самих фрилансерів, які працюють з іноземними клієнтами. Найзначніше зросла їхня кількість у Харкові та Дніпрі – у 1,5 раза, якщо порівнювати 1 квартали 2019 та 2021 років. На третину, або на 35% більше нині фрилансерів в Одесі, на 23% – у Києві, і на 12% – у Львові.
Раніше повідомлялося, що попри падіння глобального ринку аутсорсингу, доходи фрилансерів ростуть.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].