Дерипаска оскаржив у суді США введені проти нього антиросійські санкції, але програв справу
Наближений до Кремля бізнесмен у позові оцінював втрати через санкції в $7,5 млрд

Федеральний окружний суд по округу Колумбія відмовився задовольнити позов російського мільярдера Олега Дерипаски про скасування санкцій, введених проти нього в 2018 році. Суддя Аміт Мехта задовольнив клопотання Мінфіну США, який був відповідачем за позовом, і закрив справу, йдеться у висновку суду. Це рішення може бути оскаржене в апеляційному суді, пише Forbes.
У рішенні окружного суду йдеться: «Позивач Олег Дерипаска, російський бізнесмен, пов'язаний із Кремлем, був серед тих, хто потрапив під санкції через анексію українського Криму. Дерипаска тепер оскаржує ці обмеження як довільні, волюнтаристські і такі, що порушують його права за П'ятою поправкою».
У висновку зазначається, що адвокати та мільярдер у суді наполягали, що Офіс з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) перевищив свої повноваження, включивши бізнесмена до списку санкцій, в тому числі тому, що кваліфікував його як «агента Путіна», який діяв «в інтересах або від імені самого Путіна».
По-друге, Дерипаска і його адвокати стверджували, що рішення мінфіну США, який відмовився задовольнити його клопотання про скасування санкцій, мало волюнтаристський характер.
По-третє, вони стверджували, що права Дерипаски в ході процесу були порушені, оскільки йому не надали докладну розповідь про причини введення санкцій з додатковими положеннями, що містять секретну інформацію.
Суддя послідовно розглянув всі докази Дерипаски і його захисту, але дійшов висновку, що жоден з них не є переконливим.
У квітні 2018 року OFAC ввів санкції проти Дерипаски і його ключових компаній, звинувативши мільярдера в діях «від імені/в інтересах» високопоставлених чиновників Російської Федерації і в «роботі в енергетичному секторі» Росії.
Після введення санкцій капіталізація його компаній обвалилася, а слідом і статки мільярдера. Сам Дерипаска в своєму позові оцінював втрати в $7,5 млрд.
У грудні 2018 року бізнесмену вдалося домовитися про зняття санкцій з його компаній En+, UC Rusal і «Євросибенерго». Головною умовою OFAC стало скорочення частки Дерипаски в компаніях до нижче контрольної. Сам мільярдер залишився під санкціями.
Нагадаємо, Мінфін США обвинуватив Дерипаску у відмиванні грошей для Путіна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].