Лідери G7 об'єднаються проти «нового шовкового шляху» Китаю

Лідери G7 об'єднаються проти «нового шовкового шляху» Китаю

У Китаї відреагували на дії країн «Великої сімки»

Лідери G7 об'єднаються проти «нового шовкового шляху» Китаю
фото AP - Leon Neal

Лідери «Великої сімки», що зібралися цими вихідними в британському графстві Корнуолл, вирішили об'єднатися в боротьбі з китайським проектом «нового шовкового шляху». У відповідь на масштабні інвестиції в інфраструктуру з боку Пекіна учасники зустрічі будуть вкладати $100 млрд на рік в економіку країн Африки, Азії і Латинської Америки, передає RFI.

Представники країн G7 прийняли рішення підтримати план Build Back Better World, представлений президентом США Джо Байденом у відповідь на дії Китаю. Він передбачає мільярдні інвестиції в країни з низькими або середніми доходами на душу населення.

Як вказано в заяві Білого дому, план США дозволить зібрати «сотні мільярдів» інвестицій. Гроші будуть надходити як з державних бюджетів, так і з приватного сектору. Кошти підуть на покращення ситуації в чотирьох ключових галузях – екологія, охорона здоров'я, цифрові технології та просування рівності.

На думку Джо Байдена, план «Великої сімки» повинен стати більш ефективним, ніж проект Китаю. Однак деталі інвестицій в рамках Build Back Better Word залишаються невідомими.

У Вашингтоні відзначили, що план допомоги країнам пов'язаний як з економічними наслідками пандемії коронавірусу, так і зі «стратегічним» суперництвом з Китаєм. Як уточнює кореспондент RFI з саміту G7, в 2013 році Пекін запустив проект «нового шовкового шляху» – єдиної транспортної системи, яка повинна з'єднати Китай з країнами Європи та посилити його вплив у світі.

Зараз в рамках маршруту реалізується 2600 проектів, а їх загальний обсяг перевищує 3 000 млрд євро.

У Китаї відреагували на дії країн «Великої сімки». Посол КНР в Великобританії заявив, що «епоха, коли невелика група країн диктувала рішення в усьому світі, минула». У Пекіні підкреслили, що подібні питання вимагають консультації з «усіма країнами».

Нагадаємо, «Велика сімка» зобов’язалася передати бідним країнам світу понад мільярд вакцин від COVID-19.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло