Журналісти ВВС покинули прес-конференцію, на якій Протасевич стверджував, що в нього «все добре»

Журналісти ВВС покинули прес-конференцію, на якій Протасевич стверджував, що в нього «все добре»

Так вони висловили свій протест проти того, що Протасевича примусили до участі в прес-конференції

Журналісти ВВС покинули прес-конференцію, на якій Протасевич стверджував, що в нього «все добре»
скрін-шот

Колишній головний редактор опозиційного телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич взяв участь у прес-конференції, організованій білоруським МЗС. Під час заходу Протесевич запевняв, що в нього все гаразд і жодних скарг на умови утримання немає.

Журналісти ВВС демонстративно покинули прес-конференцію в знак протесту. Вони вважають, що опозиціонера примусили до участі в ній.

«Ми тільки що пішли. Не хотіли брати участі, адже він там явно перебуває під примусом», – написав у Twitter кореспондент радіостанції в Україні Йона Фішер.

«У мене немає ні на що скарг. Ніхто мене не бив, пальцем не торкнувся», – заявив Роман Протасевич на відповідне запитання журналіста під час прес-конференції, пише Forbes.

Він попросив не поширювати чутки і домисли про його стан. Своє звернення він пояснив тим, що заручниками ситуації стала, по-перше, затримана разом з ним росіянка Софія Сапега, і, по-друге, його батьки, які знаходяться в Польщі «в стані інформаційного вакууму» і «їздять з якимись акціями протесту». «Мама, тато, не переживайте, у мене справді все чудово», – звернувся він до них.

На прохання прокоментувати інформацію про те, що в СІЗО його нібито бив особисто Олександр Лукашенко, Протасевич відповів, що «тут навіть коментувати нічого не буду, це просто смішно». Коментуючи сліди синців, які помітили у нього на руках під час його інтерв'ю після арешту, Протасевич повідомив, що це були сліди від стяжок, які на нього наділи під час затримання.

Затримання, за його словами, стало настільки «несподіваним» для силовиків, що у них не було з собою наручників.

З приводу свого стану здоров'я Протасевич заявив: «Я прекрасно себе почуваю, я в чудовому настрої, у мене немає ніяких скарг». А якщо хтось у цьому сумнівається, то він висловив готовність пройти незалежну медичну експертизу.

Відповідаючи на питання журналістів, Протасевич сказав, що до співпраці зі слідчими органами його ніхто не примушував. «Ніякого торгу зі слідством і чогось подібного у мене не було, будь-яка участь в заходах добровільна», – сказав він.

Він заявив, що не змінив своїх політичних поглядів і не буде політичним прихильником президента Олександра Лукашенка. Але додав, що «поважає його як людину, яка змогла вистояти перед усім тим натиском, який почався влітку і триває досі».

Нагадаємо, раніше засновник Телеграм-каналу Nexta Степан Путило прокоментував «інтерв’ю» з Романом Протасевичем на білоруському державному телеканалі, і пояснив, чому жодному слову з нього не варто вірити.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті