Глава ВООЗ допустив лабораторну версію походження коронавірусу

Глава ВООЗ допустив лабораторну версію походження коронавірусу

ВООЗ готується до другого етапу розслідування

Глава ВООЗ допустив лабораторну версію походження коронавірусу
фото DR

Всесвітня організація охорони здоров'я розглядає всі версії походження коронавірусу, включаючи лабораторну. Про це заявив її глава Тедрос Гебрейєсус на полях саміту G7 в британському графстві Корнуолл, пише The Bell.

Виступаючи перед журналістами після переговорів лідерів «сімки», він підтвердив, що однією з тем саміту стало розслідування про походження вірусу. За словами гендиректора ВООЗ, всього організація розглядає чотири гіпотези, в тому числі і версію про витік вірусу з лабораторії Ухань.

Гебрейєсус підтвердив, що ВООЗ готується до другого етапу розслідування, який вимагатиме «прозорості» і «співпраці» з боку Китаю.

Також він підкреслив, що кількість випадків зараження коронавірусом в усьому світі досягла понад 174 млн осіб, 3,75 млн з них стали летальними. За його словами, міжнародна спільнота повинна з'ясувати причини походження вірусу, щоб не допустити в майбутньому повторення пандемії.

Наприкінці березня ВООЗ опублікувала результати свого розслідування про поширення коронавірусу. У доповіді організації йшлося про 4 версії.

1) Найбільш ймовірними експерти вважали гіпотези про передачу вірусу людині від летючих мишей через інших тварин, а також 2) безпосередньо від кажанів.

3) Версію про зараження через заморожені або охолоджені продукти експерти назвали малоймовірною,

4) ймовірність витоку вірусу з лабораторії в Ухані – «вкрай малоймовірною».

В кінці травня президент США Джо Байден закликав американську розвідку активізувати розслідування походження COVID-19, вивчивши в тому числі і версію про витік вірусу з лабораторії. Як повідомив глава Білого дому, думки з цього питання в національної розвідки США розділилися. Частина вважає, що пандемія стала результатом витоку, інша – що вірус з'явився через контакт людини з інфікованою твариною.

Байден також підкреслив, що Вашингтон має намір через партнерів примушувати Китай «брати участь в повному, прозорому міжнародному розслідуванні, заснованому на матеріальних свідченнях, і надати доступ до всіх необхідних даних і свідчень».

За кілька днів до цього WSJ повідомила, що троє дослідників з вірусологічної лабораторії в Ухані в листопаді 2019 року зверталися до лікарів через хворобу з симптомами, подібними до коронавірусних.

Китай неодноразово спростовував лабораторну версію походження коронавірусу.

Нагадаємо, вчені заявили, що знайшли докази лабораторного походження COVID-19: характер амінокислот у вірусу свідчить про те, що в природі такий набір не зустрічається.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті