Зеленський ветував закон, який послаблює відповідальність за недостовірне декларування

Зеленський ветував закон, який послаблює відповідальність за недостовірне декларування

Документ має законодавчу лазівку, щоб не зазначати у деклараціях рухоме та нерухоме майно родичів

Зеленський ветував закон, який послаблює відповідальність за недостовірне декларування
Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради (ВР) зі своїми пропозиціями закон про відповідальність за недостовірне декларування, який парламент ухвалив 3 червня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента (ОП).

Зазначається, що Зеленський ініціював цей проєкт закону для відновлення покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування. Проте під час розгляду документа в сесійній залі ВР депутати внесли зміни в порядок декларування відомостей щодо рухомого й нерухомого майна, яке перебуває у володінні або користуванні членів сім'ї декларанта. Відповідно до поправок, такі об’єкти зазначаються у декларації, якщо члени сім'ї декларанта подали йому відповідну інформацію.

Таким чином, пояснюють в ОП, декларанта можна притягнути до кримінальної відповідальності лише за недостовірне декларування об’єктів, про які йому надали відомості члени родини. Це дає законодавчу лазівку, щоб не зазначати у деклараціях рухоме та нерухоме майно, яким володіють чи користуються родичі декларантів, пояснюючи це тим, що члени їхньої сім’ї нібито не проінформували їх про це майно.

«Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі», – зазначив Зеленський.

В ОП додали, що запровадження системи електронного декларування було вимогою Європейського Союзу для встановлення безвізового режиму з Україною. Венеціанська комісія у своєму висновку від 5 травня 2021 року підтримала ініційовані Зеленським зміни щодо встановлення покарання за правопорушення, пов’язані з декларуванням, та не висловила жодних зауважень.

Нагадаємо: 3 червня ВР ухвалила президентський законопроєкт (№4651), що посилює відповідальність за неподання державними службовцями точних декларацій про активи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті