Офіс Генпрокурора вимагає закрити аварійне Херсонське СІЗО

Офіс Генпрокурора вимагає закрити аварійне Херсонське СІЗО

Через аварійний стан будівель наявна реальна загроза життю та здоров’ю в’язнів та персоналу установи

Офіс Генпрокурора вимагає закрити аварійне Херсонське СІЗО
фото: facebook.com/pgo.gov.ua

Офіс генерального прокурора вимагає закрити «Херсонський слідчий ізолятор» (СІЗО) через незадовільний стан приміщень. Про це повідомляється на сайті Генпрокуратури.

Заступник Генерального прокурора Олексій Симоненко під час перевірки державної установи оглянув комунально-побутові приміщення та умови тримання в’язнів та виявив порушення  конституційних прав громадян щодо умов їх тримання, незабезпечення санітарних норм житлової площі на одну особу, а через аварійний стан адміністративних будівель та режимного корпусу наявна реальна загроза життю та здоров’ю в’язнів та персоналу установи.

Фактично для тримання в’язнів у СІЗО функціонує лише один корпус. Експлуатацію режимних корпусів № 2 та № 3 було припинено ще з 2014 року, оскільки їх визнано аварійними, а ув’язнених переведено до Миколаївського слідчого ізолятора та найближчих виправних колоній.

У режимному корпусі №1 наразі тримається 427 осіб при ліміті 277. Тобто перевищення норми становить 150 осіб. Це призводить до того, що житлова площа на кожну із взятих під варту та засуджених осіб фактично становить від 1,3 до 1,8 м кв, що є порушенням не лише національного законодавства, а й ст. 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Генпрокуратура заявляє, що подальша експлуатація адмінбудівель та режимного корпусу № 1 ізолятора є неможливою, що підтверджено у травні 2021 року обстеженням експерта з визначення технічного стану будівель і споруд. За його висновком, орієнтовний термін їх експлуатації вичерпаний, а власнику рекомендовано відселення.

«Ми маємо припинити порушення прав в’язнів в Херсонському СІЗО, тому мною сьогодні внесено вказівку Міністру юстиції з вимогою негайно розв'язати питання щодо припинення використання аварійних приміщень та направлення в'язнів до інших установ попереднього ув’язнення. Їх можна перевести, зокрема, до дільниць слідчого ізолятора при ДУ «Північна виправна колонія № 90», де перебуває 92 ув’язнених за наявності 140 місць, а також ДУ «Дар’ївська виправна колонія № 10», ліміт якої становить – 110 осіб, а фактично тримається 55 взятих під варту осіб. Також їх можливо розмістити у Миколаївському та Одеському слідчих ізоляторах», – зазначив Симоненко.

Нагадаємо: СІЗО України залучили до держбюджету майже 3,3 млн грн за допомогою платних камер. Кошти спрямовують на відновлення безплатних камер

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті