Литва звинуватила Білорусь у використанні нелегальної міграції в якості зброї

Литва звинуватила Білорусь у використанні нелегальної міграції в якості зброї

Лукашенко таким чином мститься за те, що Литва прикриває основних лідерів білоруської опозиції

Литва звинуватила Білорусь у використанні нелегальної міграції в якості зброї
фото www.flickr.com/photos/naum/3619086246

Білорусь використовує нелегальну міграцію як зброю. Про це виданню Financial Times заявив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс.

За його словами, Мінськ бере участь в «гібридній атаці на Європу», заманюючи мігрантів з Іраку і Сирії пакетним сервісом державного туристичного агентства. У пакет входять перельоти з Багдада або Стамбула, а також проїзд до литовського кордону. За його словами, потім мігрантів відправляють через кордон в Литву.

За словами Ландсбергіса, в цьому році Литва затримала майже вдвічі більше мігрантів, які перетинають кордон з Білоруссю, ніж за попередні три роки.

«Це організована міграція, спрямована безпосередньо в Литву. Причина? Здогадатися досить легко. Ми відкриті, ми прикриваємо основних лідерів опозиції (з Білорусі -ред.)», – прокоментував він.

Ландсбергіс зазначає, що білоруське державне туристичне агентство Central Resort використовує літаки Boeing 777 для залучення мігрантів. За його словами, наразі в Білорусі проживає 1000 іракців і сирійців.

Литва зупинила на кордоні з Білоруссю 387 мігрантів до 14 червня в порівнянні з 74 торік.

Ландсбергіс назвав Литву «країною борців за свободу» і сказав, що скоро йому знадобиться допомога решти Європи, щоб впоратися з мігрантами. Вільнюс вже веде переговори з членом НАТО Туреччиною про посилення прикордонного контролю.

Він додав, що після «викрадення» літака Ryanair Литва не виключає будь-яких дій з боку Білорусі, в тому числі проти білоруських дисидентів, які перебувають на території прибалтійської країни.

«Тепер ми всі можемо побачити, що (Лукашенко – ред.) давно перетнув межі. Ми повинні бути дійсно пильним»», – сказав Ландсбергіс. Однак він підкреслив, що його країна не змінить своєї політики щодо режиму Лукашенка.

Литва знаходиться в стані підвищеної готовності з того часу, як в минулому місяці Білорусь змусила літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, приземлитися, щоб заарештувати блогера Романа Протасевича, який жив у вигнанні в Балтійській державі.

Нагадаємо: на початку цього місяця з огляду на істотне зростання кількості нелегальних мігрантів, які прибули з Білорусі, Литва вирішила дислокувати додаткові сили на кордоні з цією країною. 

Минулого місяця самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко пригрозив, що його країна може послабити деякі заходи прикордонного контролю у зв'язку із загостренням напруженості у відносинах із Заходом.

«Ми зупинили наркотики і мігрантів – тепер самі їх ловіть», – попередив він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті