Ізраїль наніс авіаудари по об’єктам ХАМАС в секторі Газа

Ізраїль наніс авіаудари по об’єктам ХАМАС в секторі Газа

Ізраїль назвав це відповіддю на запуск з палестинського анклаву начинених вибухівкою повітряних куль

Ізраїль наніс авіаудари по об’єктам ХАМАС в секторі Газа
фото DNA / opindia.com

У середу ізраїльські літаки завдали удару по об'єктах ХАМАС в Газі після того, як з палестинського анклаву були запущені начинені вибухівкою повітряні кулі. Як повідомляє Reuters, літаки ВПС Ізраїлю атакували тренувальний табір руху в секторі Газа.

Повідомлень про жертви з обох сторін не надходило.

Нічний спалах насильства відбувся після маршу в Східному Єрусалимі у вівторок єврейських націоналістів, які погрожували діями з боку ХАМАС, правлячого угруповання бойовиків в Газі.

Ізраїльські військові заявили, що їхні літаки атакували озброєні комплекси ХАМАС в місті Газа і південному місті Хан-Юніс, і були «готові до всіх сценаріїв, включаючи відновлення бойових дій перед обличчям триваючих терористичних актів, що виходять з Гази».

Військові наголосили, що удари були нанесені у відповідь на запуск повітряних куль з запальними матеріалами, які, за повідомленнями ізраїльської пожежної бригади, привели до 20 пожеж на відкритих полях в населених пунктах поблизу кордону з сектором Газа.

Представник ХАМАС, підтвердивши ізраїльські атаки, заявив, що палестинці будуть продовжувати надавати «хоробрий опір і захищати свої права і священні місця» в Єрусалимі.

Ізраїльське армійське радіо повідомило, що Ізраїль поінформував єгипетських посередників про те, що пряма участь ХАМАС в запуску повітряних куль поставить під загрозу довгострокові переговори про перемир'я. Офіційні особи Ізраїлю не відразу підтвердили це повідомлення.

Нагадаємо: 20 травня уряд Ізраїлю на засіданні з питань безпеки одноголосно схвалив пропозицію про припинення вогню в секторі Газа.  Незабаром після цього готовність припинити бойові дії висловила і угруповання ХАМАС і «Ісламський джихад». Припинення вогню набуло чинності з 2 години ночі за місцевим часом, 21 травня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті