Євросоюз відклав схвалення російської вакцини «Спутнік V»

Євросоюз відклав схвалення російської вакцини «Спутнік V»

В ЄС говорять, що Росія не надала європейському регулятору необхідних даних клінічних випробувань, російська сторона це спростовує

Євросоюз відклав схвалення російської вакцини «Спутнік V»
фото www.flickr.com/photos/192891636@N03/51201258975

Затвердження Євросоюзом російської вакцини проти коронавірусу «Спутнік V» буде відкладено через пропуск 10 червня крайнього терміну для подання даних. Про це агентству Reuters повідомили двоє людей, знайомих з цим питанням.

Одне з джерел, урядовець з ФРН, сказало, що ненадання необхідних даних клінічних випробувань органу нагляду за лікарськими засобами ЄС відкладе схвалення в блоці як мінімум до вересня.

«Затвердження «Спутінка V» буде відкладено, ймовірно, до вересня, може, до кінця року», – сказав чиновник на умовах анонімності.

Раніше очікувалося, що Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) завершить огляд російської вакцини і винесе рішення в травні або червні.

Друге джерело повідомило, що крайній термін 10 червня не був дотриманий, і що EMA дала розробнику вакцини, російському інституту Гамалія, ще тиждень, щоб надати необхідні дані.

Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ), який продає вакцину, заявив, що перевірка EMA йде за планом.

«Вся інформація про клінічні випробування вакцини «Спутнік V» була надана, а огляд GCP (Загальна клінічна практика) завершено з позитивними відгуками Європейського агентства з лікарських засобів», – сказали у РФПІ.

«У той час, як EMA має прийняти рішення про терміни процедури затвердження, команда «Спутніка V» очікує схвалення вакцини в найближчі два місяці», – йдеться в заяві.

Нагадаємо: Словаччина стала другою країною ЄС після Угорщини, яка цього місяця почала вакцинацію людей за допомогою «Спутнік V», попри відсутність схвалення ЄС.

Нагадаємо: Україна відмовляє у в'їзді громадянам, у яких в паспорті вакцинації вказана російська вакцина від коронавірусу «Спутнік V».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті