Україна відмовляє у в'їзді особам, вакцинованим російським «Спутніком V»

Україна відмовляє у в'їзді особам, вакцинованим російським «Спутніком V»

Тільки вакцини, визнані ВООЗ, дозволяють в'їзд в Україну

Україна відмовляє у в'їзді особам, вакцинованим російським «Спутніком V»
фото DR

Україна відмовляє у в'їзді громадянам, у яких в паспорті вакцинації вказана російська вакцина від коронавірусу «Спутнік V», оскільки він не визнаний Всесвітньою організацією охорони здоров'я і Україною, повідомив перший заступник начальника відділу прикордонної служби «Бориспіль-1» Валентин Мельник, пише Інтерфакс.

«Вакцина «Спутнік» Всесвітньою організацією охорони здоров'я не визнана, тому і ми її також не беремо. Тільки ті вакцини, які визнані Всесвітньою організацією охорони здоров'я і які визнаємо ми, дозволяють в'їзд в Україну», – сказав Мельник на брифінгу в аеропорту «Бориспіль» у вівторок.

За його словами, якщо іноземний громадянин вакцинований «Спутніком» і не має негативного ПЛР-тесту, йому відмовляють у в'їзді. У той же час громадян України просять відправитися на самоізоляцію або обсервацію.

Мельник зазначив, що якщо такі пасажири трансфером летять в інші країни, то вони не проходять паспортний контроль і автоматично піднімаються в трансферну зону і відлітають з України.

В українському Міністерстві охорони здоров'я підтвердили, що курс вакцинації від COVID-19 російським препаратом «Спутнік V», не є підставою для в'їзду в Україну.

У МОЗ уточнили, що згідно з чинним законодавством, для в'їзду в Україну потрібно пред'явити або негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (зробленого не раніше ніж за 72 години до перетину кордону), або негативний результат експрес-тесту на визначення антигену коронавируса SARS- CoV-2 (не більше ніж за 72 години до перетину кордону), або документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ в перелік дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Крім того, МОЗ нагадує, що відповідно до постанови кабміну від 8 лютого 2021 №95, в Україні заборонено реєстрацію вакцин для профілактики COVID-19, вироблених у державі, визнаній Верховною Радою державою-агресором.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло