Кіберполіція викрила хакерів, які завдали іноземним компаніям збитків на $500 млн

Кіберполіція викрила хакерів, які завдали іноземним компаніям збитків на $500 млн

Хакерам загрожує до восьми років ув’язнення

Кіберполіція викрила хакерів, які завдали іноземним компаніям збитків на $500 млн
Фото: cyberpolice.gov.ua

Кіберполіція в рамках міжнародної операції викрила хакерське угруповання у розповсюдженні вірусу-шифрувальника. Через дії зловмисників іноземні компанії отримали $500 млн збитків. Про це повідомляє пресслужба кіберполіції.

За допомогою шкідливого програмного забезпечення типу Ransomware шестеро хакерів криптували дані, розміщені на інформаційних носіях компаній у Республіці Кореї та США. За дешифрування інформації вони вимагали «викуп», а в разі несплати – погрожували оприлюднити конфіденційні дані потерпілих.

Зазначається, що у 2019 році вірусом-шифрувальником Clop атакували чотири корейські компанії, в результаті чого було заблоковано 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників. Хакери розсилали електронні листи зі шкідливим файлом на скриньки працівників компаній.

Після відкриття файлу програма послідовно завантажувала додаткові програми із сервера розподілу та повністю заражала комп’ютери жертв віддаленою керованою програмою Flawed Ammyy RAT. Використовуючи віддалений доступ, фігуранти активували шкідливе програмне забезпечення Сobalt Strike, яке надавало інформацію щодо вразливостей заражених серверів для подальшого їхнього захоплення.

У 2021 році фігуранти здійснили атаку та зашифрували персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Меріленду та Університету Каліфорнії.

Правоохоронці провели 21 обшук у столиці та на Київщині, в результаті яких вилучили комп’ютерну техніку, автомобілі та близько 5 млн грн готівкою. Майно зловмисників арештували, а їм самим загрожує до восьми років ув’язнення.

Раніше кіберполіція припинила діяльність шахрайської фінансової піраміди, у якій було понад 55 000 вкладників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті