Річний видобуток газу на Яблунівському родовищі зріс на понад 18% за чотири роки

Річний видобуток газу на Яблунівському родовищі зріс на понад 18% за чотири роки

Збільшення видобутку відбулося всупереч виснаженню родовища

Річний видобуток газу на Яблунівському родовищі зріс на понад 18% за чотири роки
Фото: kmu.gov.ua

Річний видобуток газу на Яблунівському родовищі, всупереч його виснаженню, збільшився на понад 18% або 210 млн куб. м газу за останні чотири роки. З початку 2021 року добовий дебіт зріс ще на понад 200 000 куб. м. Про це повідомляє пресслужба АТ «Укргазвидобування».

Зазначається, що збільшення видобутку газу на Яблунівському родовищі у 2021 році забезпечило введення в експлуатацію чотирьох свердловин – після буріння та операцій з капітального ремонту.

У компанії додають, що родовище є другим за обсягами річного видобутку у портфелі НАК «Нафтогаз України» та має перспективні запаси газу, хоча рівень його виснаження становить вже понад 70%.

«В межах нової стратегії ми плануємо наростити до 15 млрд куб. м запасів газу на Яблунівському родовищі», – повідомив директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» Олександр Романюк.

Також Яблунівське родовище має значні запаси нафти. За попередніми оцінками перспективні ресурси нафти в межах родовища сягають 290 000 тонн. Для збільшення виробництва нафти, компанія зараз працює над застосуванням технологій видобування високов’язкої нафти, збільшенням переробних потужностей та подоланням складної геологічної будови родовища.

Раніше «Укргазвидобування» заявила про виснаження найбільших родовищ газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті