Українська «Данон» досягатиме Цілей сталого розвитку разом з Глобальним договором ООН
Новини компаній

Українська «Данон» досягатиме Цілей сталого розвитку разом з Глобальним договором ООН

Цілі компанії охоплюють три ключові напрямки діяльності: забезпечення сталої бізнес-моделі, моделі побудови брендів та моделі довіри

Этот материал также доступен на русском языке
Українська «Данон» досягатиме Цілей сталого розвитку разом з Глобальним договором ООН
фото: YURI KADOBNOV/AFP via Getty Images

На початку червня 2021 року група компаній «Данон» офіційно приєдналася до мережі Глобального договору ООН в Україні. Як повідомляє пресслужба «Данону», долучившись до цієї найбільшої у світі асоціації корпоративно-відповідального бізнесу, компанія планує реалізовувати свою стратегію до 2030 року з урахуванням Цілей сталого розвитку.

У 2017 році компанія на глобальному рівні систематизувала діяльність в даному напрямку та синхронізувала свої бізнес-цілі із Цілями сталого розвитку ООН. Усі вони мають конкретні спрямування і формують основу стратегії компанії на горизонт до 2030 року, охоплюючи три ключові напрямки діяльності: забезпечення сталої бізнес-моделі, моделі побудови брендів та моделі довіри.

Компанія повідомляє, що діє виключно керуючись згаданими цілями, адже усвідомлює свою відповідальність перед мільйонами споживачів на 120 світових ринках, де вона представлена. «Відповідно до наших переконань – здоров’я людини та здоров’я планети тісно та нерозривно взаємопов’язані, тож ми невпинно прагнемо до зниження негативного впливу на навколишнє середовище. Ми віримо, що лише здорове довкілля може сприяти виробництву корисних та поживних продуктів харчування, які всі ми так любимо. А згуртованість громади, бізнесу та влади у цьому напрямку лише прискорить позитивні зрушення для здорового майбутнього», – наголошує генеральний директор «Данон» в Україні, Адріан-Валентин Паску.

В рамках своєї стратегії сталого розвитку український підрозділ «Данон» втілює ряд проєктів, які повністю відповідають принципам сталості, сприяючи поширенню культури інклюзивності, промоції здорового харчування та розвитку екологічної культури.

Серед них: «Нуль відходів на полігон», який стартував у 2019 році (цей проєкт було неодноразово визнано як найкраща екологічна ініціатива).

У чому суть? Задля уникнення ризиків із втрати продукції, надлишок продукції передається до місцевих благодійних організацій, які своєю чергою розподіляють її для тих, хто її потребує. Молочні продукти, у яких закінчився термін придатності, відправляються на майданчик з переробки. Відділена молочна продукція потрапляє на станцію для збору біогазу, а тара – на переробку.

Але щоб досягти мети «Нуль відходів» недостатньо свідомості виробника. Тож «Данон» проводить широкі просвітницькі заходи, як саме зменшити відходи споживачу. Адже, за даними «Food and Agriculture Organization of the United Nations», третина продуктів викидається у смітник.

І це не все. У травні «Данон» разом з іншими міжнародними компаніями в Україні об'єдналися, щоб спільно збирати, сортувати та переробляти відходи упаковки в рамках організації розширеної відповідальності виробників (ОРВВ). Ціль організації, аби виробники збирали та переробляли стільки упаковок, скільки одиниць товару випускають на ринок. Це стимулює їх змінювати дизайн паковання – не лише за формою, а й матеріалами, які можна використати повторно. Це звичайний для західного бізнесу підхід, але новий для України, де рамковий законопроєкт «Про управління відходами» майже рік готується до другого читання.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло