В Австралії заборонили щеплювати вакциною AstraZeneca людей, молодших 60 років

В Австралії заборонили щеплювати вакциною AstraZeneca людей, молодших 60 років

В країні ризики від застосування цієї вакцини перевищують її користь

В Австралії заборонили щеплювати вакциною AstraZeneca людей, молодших 60 років
фото DR

Влада Австралії заборонила здійснювати вакцинацію проти коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca для людей молодше 60 років через високий ризик побічних ефектів, повідомляє Інтерфаксз посиланням на ABC.

Уряд країни взяв до уваги медичні рекомендації Австралійської технічної консультативної групи з імунізації (ATAGI), зазначив міністр охорони здоров'я Грег Хант і тепер людям молодше 60 років буде пропонуватися тільки вакцина компанії Pfizer Inc.

«Ми негайно відкриємо доступ до Pfizer людям у віці від 40 до 59 років», – сказав Хант. Таким чином, зробити щеплення вакциною Pfizer в Австралії тепер зможуть приблизно 1,2 млн чоловік в групі від 50 до 59 років.

Однак, за словами Ханта, близько 815 000 чоловік в країні у віці від 50 до 59 років отримали як мінімум одну дозу AstraZeneca. На думку лікарів, якщо у людини не спостерігалося ніяких побічних ефектів після першого щеплення, то і друга для них буде безпечною.

За даними ABC, в Австралії у 60 осіб спостерігалися порушення в згортанні крові серед більш ніж 3,8 млн осіб, які отримали препарат AstraZeneca. Серед них двоє померли, 22 знаходяться в лікарні, причому четверо – у відділенні інтенсивної терапії. Також 36 осіб виписано з лікарні і одужують.

Оскільки в Австралії спостерігається низький рівень поширення коронавірусу і, відповідно, низький шанс зараження COVID-19, то експерти ATAGI визнали, що ризики від застосування вакцини перевищують користь вакцини.

Нагадаємо, препарат для профілактики COVID-19 від AstraZeneca виявився неефективним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті