Першим напрямком у технічній співпраці ЄС і США стане виробництво мікрочипів
Це дозволить убезпечити ланцюжки поставок, які постраждали в ході пандемії, і протистояти Китаю

Євросоюз і Сполучені Штати планують зміцнювати співпрацю в галузі регулювання технологій, промислового розвитку і двосторонньої торгівлі, щоб допомогти західним союзникам ефективніше конкурувати з Росією і Китаєм в розробці й захисті найважливіших і новітніх технологій. Про це наступного дня після саміту президентів США і Росії Джо Байдена і Владаміра Путіна повідомляє The Wall Street Journal, на яку посилається Deutsche Welle.
Головним пунктом співпраці стане нова Рада з торгівлі та технологій (TTC), про створення якої сторони оголосили 15 червня. Її метою стане стимулювання інновацій та інвестицій, а також зміцнення ланцюжків поставки і запобігання перешкодам для торгівлі.
Співголовами ради з боку Сполучених Штатів будуть держсекретар Ентоні Блінкен, міністр торгівлі Джина Раймондо і представник США на торгових переговорах Кетрін Тай, з боку ЄС – віце-голови Єврокомісії Маргрет Вестагер і Валдіс Домбровскіс.
За словами Вестагер, перше засідання Ради пройде восени. Одним із перших напрямків співпраці ЄС і США в рамках TTC, цілком ймовірно, стануть мікрочіпи, вказала вона. Брюссель і Вашингтон мають намір розширити внутрішнє виробництво мікросхем, щоб убезпечити ланцюжки поставок, які постраждали в ході пандемії, і протистояти Китаю, пише WSJ.
Раніше ЄС оголосив про мету збільшити свою частку в світовому виробництві мікрочіпів з 10% до 20% і пообіцяв виділити в зв'язку з цим понад $150 млрд.
Сенат США також нещодавно прийняв законопроект про виділення $52 млрд на дослідження і виробництво мікросхем, документ ще має бути затверджений Палатою представників і підписаний Байденом, нагадує видання.
15 червня у Брюсселі відбувся саміт ЄС-США, на якому сторони домовилися про тіснішу співпрацю та координацію політики щодо Китаю і РФ, в тому числі в сфері економіки.
Як повідомлялося, Tesla хоче купити завод напівпровідників на тлі глобального дефіциту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].