Розслідування походження COVID має відбуватись саме у США, а не в Китаї – КНР

Розслідування походження COVID має відбуватись саме у США, а не в Китаї – КНР

До цього Китай підштовхнули дані дослідження, яке показало, що у США випадки зараження SARS-CoV-2 були зафіксовані за кілька тижнів до того, як країна офіційні повідомила про COVID

Розслідування походження COVID має відбуватись саме у США, а не в Китаї – КНР
фото www.flickr.com/photos/niaid/50022374313

Старший китайський епідеміолог заявив, що Сполучені Штати повинні бути пріоритетом на наступному етапі розслідування походження COVID-19 після того, як дослідження показало, що хвороба могла циркулювати там ще в грудні 2019 року. Про це повідомили китайські державні ЗМІ, передає Reuters.

Дослідження, опубліковане на цьому тижні Національним Інститутом Здоров'я (NIH), показало, що принаймні семеро людей в п'яти американських штатах були заражені SARS-CoV-2, вірус, який викликає COVID-19, за тижні до того, як Сполучені Штати повідомили про свої перші офіційні випадки.

Нагадаємо:спільне дослідження Китаю і Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), опубліковане в березні, показало, що COVID-19, швидше за все, виник в результаті торгівлі дикими тваринами в країні, коли вірус передався людині від летючих мишей через проміжний вид.

Але Пекін просуває теорію про те, що COVID-19 потрапив в Китай через кордони з зараженими замороженими продуктами, в той час, як ряд іноземних політиків також закликають до додаткових розслідувань можливості витоку з китайської лабораторії.

Цзен Гуан, головний епідеміолог Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань, сказав державному таблоїду Global Times, що увагу слід переключити на Сполучені Штати, які не поспішали перевіряти людей на ранніх стадіях спалаху. Він додав, що у США розміщено багато біологічних лабораторій.

Походження пандемії стало джерелом політичної напруженості між Китаєм і Сполученими Штатами, при цьому велика частина недавньої уваги була зосереджена на Уханьскому інституті вірусології (WIV), розташованому в місті Ухань, де спалах був вперше виявлений в кінці 2019 року.

У звіті національної лабораторії уряду США робиться висновок про ймовірність витоку вірусу з лабораторії в Ухані, повідомила Wall Street Journal на початку цього місяця.

Нагадаємо: раніше вчені заявили, що знайшли докази лабораторного походження COVID-19: характер амінокислот у вірусу свідчить про те, що в природі такий набір не зустрічається.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті