Цифрова інклюзія рівних можливостей для всіх

Цифрова інклюзія рівних можливостей для всіх

Huawei з партнерами презентували перший україномовний мобільний додаток для людей із порушеннями мовлення

Этот материал также доступен на русском языке
Цифрова інклюзія рівних можливостей для всіх
Фото: unsplash.com

Компанія Huawei Ukraine разом з партнерами створила та презентувала технологічне рішення для цифрової інклюзії – перший українськомовний мобільний додаток для розвитку мовлення Digital Inclusion, який допоможе людям з розладами аутистичного спектру та порушеннями мовлення навчитися жити в соціумі, спілкуватися у сучасному світі, висловлювати свої бажання і почуття, а також розвивати свої таланти.

Презентація Digital Inclusion була організована 17 червня за підтримки Міністерства освіти та науки та за участі партнерів проєкту соціального підприємства «ДивоГра» і громадської організації «Здорове суспільство».
Мобільний додаток Digital Inclusion покликаний залучити суспільство до використання технологій для розвитку або відновлення мовлення, соціалізації та реабілітації дітей і дорослих із розладами аутистичного спектру, людей після інсульту або в інших ситуаціях протягом життя людини, коли вербальна комунікація стає неможливою.

Його головними особливостями є: багатофункціональність, що сприяє розвитку мовлення і творчого мислення, а також популяризація культурної спадщини України.

«Ми хочемо допомогти кожному отримати вигоду від цифрових технологій і зробити все можливе, щоб ніхто не залишався «позаду» у цифровому світі. Саме тому ми запустили ініціативу TECH4ALL по всьому світу з акцентом на три напрямки: технології, прикладні застосунки та навички», – наголосив керівник департаменту комунікацій Huawei Україна Дун Айбо.

Розвивати мовлення і спілкуватись можна за допомогою розділів «Слова» (універсальний словник з ілюстраціями та аудіосупровідом) та «Мої набори» (індивідуальний словник із зображеннями та аудіосупровідом, який можна самостійно доповнити).

Завдяки творчим завданням різного рівня складності в розділі «Творчість», за допомогою месенджерів і соціальних мереж, можна розвивати таланти людей будь-якого віку, ділитися прикладами культурної спадщини та своїми творчими результатами. Свої роботи для створення різнокольорових композицій в стилі «Петриківського» або «Самчиківського» розпису надала художниця Оксана Лупич. Також у колекції ілюстрацій в розділі «Творчість» представлено орнаменти Трипільсько-Кукутенської культури, що символізують зв’язок поколінь творців у такі різні історичні та технологічні часи.

Мобільний додаток адаптований для смартфонів і планшетів, а вебверсією можна користуватися на комп’ютерах.

Digital Inclusion – результат соціального партнерства

Створення мобільного додатку в рамках проєкту «Цифрова інклюзія» є прикладом соціального партнерства для  впровадження «Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» за підтримки Міністерства освіти і науки України, за участі компанії «Хуавей Україна», ГО «Здорове суспільство», соціального підприємства «ДивоГра», експертів і представників освітніх закладів та, безумовно, національної спільноти активістів з кола майбутніх користувачів мобільного додатку, представників батьківських організацій, державних інституцій, шкіл, університетів, медіа, бізнесу. Технічним партнером проєкту виступила компанія VRGSoft.

«Соціальне партнерство є надзвичайно важливим. Створення першого україномовного мобільного додатку для людей із розладами спектру аутизму і порушеннями мовлення є прикладом сучасних рішень для цифрової інклюзії у сфері освіти. Адже ментальне здоров’я – це тема, яка є надзвичайно актуальною абсолютно в усьому світі і не лише в Україні. Об’єднання зусиль і системна співпраця є дуже важливою. Для цифрової інклюзії всіх важливо створювати різноманітні рішення, для вільного спілкування завдяки інформаційно-комунікаційним технологіям, для цілісного розвиток людини у цифровому світі, безбар’єрності та готовності до майбутнього», – підкреслила PR-менеджер Huawei Україна Аліна Севастюк.

Вона також наголосила, що розробка мобільного додатку як рішення для цифрової інклюзії відбувалася із залученням широкої громадськості та фахівців у діалог про створення безбар’єрної України, цифрової безбар’єрності зокрема.

«Бізнес створює можливості для цифрової інклюзії та єднає всі сфери нашого життя. Бізнес партнерство у досягненні інклюзивності – це приклад формування зрілого суспільства. Нарешті відбуваються зміни в практичній площині, де всі люди зможуть працювати, розвиватись та спілкуватись одне з одним по всьому світу. І я закликаю всіх єднати зусилля!» – додає Аліна Севастюк.

Йдеться про досягнення безбар’єрності у шести вимірах: освітньому, громадянському, цифровому, фізичному, суспільному та економічному. Оскільки технології розширюють можливості кожного, а цифрове партнерство надає нові можливості.

Цифрова інклюзія рівних можливостей для всіх: Huawei з партнерами презентували перший україномовний мобільний додаток для людей із порушеннями мовлення

Створено в Україні для України

Проєкт «Цифрова інклюзія» створено за участі представників всіх областей України – це не лише мобільний додаток, а національна платформа метою якої є єднання фахівців у сфері освіти, охорони здоров’я, користувачів мобільного додатку, представників батьківських організацій, державних інституцій, шкіл, університетів, медіа, бізнесу.

Digital Inclusion задуманий, розроблений та реалізований в Україні. Цьогоріч Україна святкує 30 років своєї Незалежності й, на думку розробників, Digital Inclusion має стати символічним внеском у розвиток країни, налагодження суспільного діалогу для цифрової інклюзії та спільного створення технологічних рішень для забезпечення безбар’єрності у суспільстві.

Цей додаток має допомогти знайти спільну мову з усіма хто хоче чути та хоче бути почутим, зрозуміти та допомогти людям з розладами спектру аутизму і порушеннями мовлення (після травм, інсультів і т.і.), навчитися жити в соціумі, спілкуватися у сучасному світі, висловлювати свої бажання і почуття, розвивати свої таланти, бути почутими та незалежними, а також бути соціально й економічно активними представниками соціуму.

Презентація мобільного додатку Digital inclusion, в рамках проєкту «Цифрова інклюзія» – це результат дворічної системної роботи всіх зацікавлених сторін під час обговорення потреб і актуалізації рішень для альтернативної та додаткової комунікації (АДК), це тестування методичних матеріалів для альтернативної та додаткової комунікації в освіті, це безліч освітніх вебінарів щодо альтернативної та додаткової комунікації, це міжнародний обмін досвідом, а також технічна розробка, опитування і тестування за участі понад 100 волонтерів-користувачів з усіх областей України.

Важливо, що в його розробці, крім фахівців-логопедів, психологів, педагогів, лікарів, фахівців з IКT, взяли участь і користувачі альтернативної та додаткової комунікації, а також батьки дітей, які користуються АДК. Саме так було створено єдину екосистему, в якій всі учасники отримали власний досвід прийняття, інклюзії та партнерства.

Digital Inclusion – це екосистема, яка дозволить здійснити масштабні трансформаційні зміни за допомогою творчості та цифрового мислення. Забезпечення інклюзивного безбар’єрного суспільства в Україні – це про повагу, про гідність і майбутнє кожної людини.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло